Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı.(0xc000007b) Hatası

Merhaba,

Resimdeki gibi bir hata alıyorum.Bilgisayarımı 2 gün önce formatladım,formatlamadan önce rahatça oynayabiliyordum.

Sorun nedir ?

Hata :

ahmetsamil ahmetsamil (268)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oyun herhalde.. Kaldır ve yeniden yükle. Yüklerken bunu "yönetici olarak" yapmaya dikkat et. Yine çalışmazsa antivirüs programını kapatarak dene, ayrıca uyumluluk ayarlarında (seçimlerinde) denemeler yap, ekran kartı ayarlarına bak falan..

    Bunlar ve benzer denemeler yoluyla yeniden çalışmasını sağlayabilirsin. Eğer hata sebebi anlaşılamamışsa/bilinemiyorsa çalışmayan programlar problemlerini bu yollar denenerek düzeltme imkanları olabilir.

    Not: Hata kodları çoğu zaman çok genel sebepleri işaret ediyor ve problem çözümlerinde fazla işe yaramıyor. Fakat elbette her zaman böyle olmuyor ve bazan hakikaten hata kodu problem sebebini nokta vuruşu misali tam isabetle gösterebiliyor. Ama maalesef bu pek az olabiliyor.

    Alttakine bak, işe yarayabilir.

    0x00007b hatası çözümü - videolu anlatım (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Oyunu,Steam'i sildim ardından yeniden yükledim.Sorun çözülmedi.Hala aynı hatayı alıyorum.Başka çözümü olabilir mi ? ahmetsamil 7 yıl önce
    • DLL Çözümünü denedinmi? Youtube videodaki?.. temmuz 7 yıl önce
    • Olmuyorsa, şu anda uykudan yeni kalktım ve zaman bakımından çok müsait değilim. Akşam saatlerinde müsait olabilirim. Eğer o saatlere kadar düzeltemezsen müsait saatlerde yeniden düşünürüz, belki (gerekirse) araştırırız ve bir çözüm bulmaya çalışırız. Dert varsa mutlaka çarede olur, merak etme :) temmuz 7 yıl önce
    • Sorunu düzelttim.İnternette izlediğim bir video ile.Teşekkür ederim :) ahmetsamil 7 yıl önce
    • Geçmiş olsun. :) temmuz 7 yıl önce
    • Benim cevabım, çözüm tavsiyem faydalı olmadıysa "kabul" etmemelisin. Böyle yapılırsa başka benzer problemler yaşayabilecekler için yanıltıcı olabilir. Mesela konu ile ilgili kendin yeni bir konu açarak çözümünüde yine kendin altına eklersen (kendi konuna kendi çözümün) daha iyi olabilir :) temmuz 7 yıl önce
    • Anladım :) ahmetsamil 7 yıl önce