Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının çözümü

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının çözümü nedir?

0xc000007b Hata kodunun çözümü ve sebebi nedir?

0xc000007b hatası nasıl çözülür?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının çözümü

    Programları Windows bilgisayarınızda çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasını pek çok nedeni olabilir. 0xc000007b hatası genelde 32 bit ve 64 bit uygulamalarının DLL dosyalarının karışmasından veya bozulmasından dolayı oluşur. Örneğin 32 Bit bir program yüklediniz ve bu uygulama hatalı olarak 64 Bitlik bir uygulama dosyasını yüklemeye çalıştığında bu hata oluşur.

    Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının olası sebepleri ve çözümleri:

    Çözüm 1: .Net Framework dosyalarının bozulması veya silinmesi

    Bu durumda 0xc000007b hatasının çözümü için .Net Framework uygulamasının yeniden yüklenmesi gerekir.

    .Net Framwork pek çok Windows uygulamasının çalıştırılabilmesi için gerekli bir uygulama çatısıdır.

    .Net Framework'u buradan indirebilir yeniden yükleyebilir ve onarabilirsiniz.

    Çözüm 2:  0xc000007b  hatası veren uygulamanın dosyalarının bozulması veya silinmesi

    Çalıştırırken Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası aldığınız programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir. Bu hatayı aldığınız programı yeniden yükleyin Uygulamayı yeniden yüklemek  0xc000007b hatasının çözümü olabilir

    Çözüm 3: Bilgisayara bulaşan virüsler

    Bilgisayara bulaşan virüs veya malware gibi zararlı yazılımlar  0xc000007b  hatası almanıza neden olabilir. Bu durumda önce bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçirmelisiniz.
    Size ücretsiz iki yazılım önerebilirim.

    Her iki antivirüs programıda ücretsiz ve %100 güvenilirdir.

    Çözüm 4: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın

    Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b  hatası veren programın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin. Uyumluluk sekmesinde en alt bölümde  Bu uygulamayı yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    Bazı uygulamalar düzgün çalışabilmek için Yönetici haklarına ihtiyaç duyarlar. Bu seçeneği seçerek uygulamanıza yönetici hakkı vermiş oldunuz.

    Çözüm 5: Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası ile ilk kez karşılaşıyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bazen geçici sorunlar Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasına sebep olabilir.

    Çözüm 6: Eksik veya hatalı Window güncellemelerini yeniden yükleyin.

    Denetim masasından Windows güncelleştirmelerine girin ve eksik olan güncellemelerinizi yükleyin. Eksik Windows güncellemeleri soruna sebep olabilir.

    Çözüm 7:  0xc000007b Hatası veren uygulamanın yaması veya güncellemesi var mı kontrol edin.

    0xc000007b hatasının çözümü için  çalıştırırken bu hatayı aldığınız uygulamanın güncellemesi var mı kontrol edin. Güncellemeyi uygulamanın web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Programlar bazen Windows işletim sisteminin farklı sürümlerinde uyumluluk sorunu yaşarlar. Örneğin Windows 7'de sorunsuz çalışan uygulama Windows 8'de Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası verebilir. Bu durumda ilk yapılacak olan uygulamanın bir güncellemesi veya yaması var mı kontrol etmek ve bu güncelleme / yamayı yüklemek olmalıdır.

    Çözüm 8:  Eksik veya hatalı Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi

    Pek çok uygulama düzün çalışmak için Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesine ihtiyaç duyarlar. Sizde Microsoft Visual C++ 2010  kütüphanesi eksik veya bozulmuş ise Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı hatası alabilirsiniz.

    Bunun için Microsoft Visual C++ 2010 32 bir sürümünü buradan indirebilir  Microsoft Visual C++ 2010 64 bit sürümünü buradan indirebilirsiniz.

    Yüklemelersen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

    Çözüm 9: Bozuk veya eksik DirectX'i yeniden yüklemek

    Eğer  Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası aldığınız program bir oyun ise bu durumda ilk yapmanız gereken DirectX'i yeniden yüklemek olmalıdır.

    DirectX oyunlarda ekran kartınızın grafik özelliklerini  tam anlamı ile kullanmasını sağlayan bir Windows bileşenidir.

    Directx nedir? DirectX 11, DirectX 10, DirectX 9 gibi versiyonlar arasında ne fark var?

    En son DirectX sürümünü yükleme ile ilgili bilgileri buradan alabilirsiniz.

    Çözüm 10: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.

    Windows 7 veya Windows 8 kullanılıyorsanız Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası çözümü için, hatayı aldığınız uygulamanın kısayolunu sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin.

    Yönetici olarak çalıştırmak pek çok uygulamada bu sorunu çözecektir.

    Çözüm 11:  Soruna yol açan DLL dosyalarının değiştirilmesi

    Özellikle 64 bit sistemlerde bu çözüm işe yarar. Eğer diğer çözümler işe yaramadıysa bu çözüm en son uygulanması gereken ve riskler içeren bir yöntemdir.

    Öncelikle bu dosyayı indirin.

    Sıkıştırılmış dosyayı açın.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli kipte açın.

    Zip doyası içerisindeki mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100_clr0400.dll dosyalarını C:\Windows\System32 klasöründeki dosyaların üzerine yazın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      helal olsun sorunumu anında çözdü 32 bitlik programa 64 bit crack atmışım cracki değiştirdim şak diye açıldı teşekkürler sırf bu yorumu yazmak için üye oluyorum.

      schwarzkopf13 schwarzkopf13 (11)
      9 yıl önce cevaplandı

        Edit: İleti küfür içerdiği için silinmiştir.

        kratan555 kratan555 (9)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Burası ahlaksızlık veya çocukluk yapılacak yer değil. Böylesi niyeti olanlar kendilerine farklı platformlar arasınlar. Ayıp denilen birşey var yahu! temmuz 9 yıl önce

        Merhabalar. 0xc000007b hatasını almaya devam ediyorum. Bu hatayı pes 2015 ve 2016'da alıyorum. Pes 2013'ü rahatlıkla oynayabiliyorum. Pes 2016 ve pes 2015 yükerken en sonunda zaten C++ prgoramını DirectX programını kendisi otomatik yüklüyor zaten oradan seçince. Sizin sayfanızdaki bu çözümlerden en alttaki DLL dosyası ile ilgili problemi düzeltmeyi denedim dediğiniz DLL dosyasını indirdim, daha sonra bilgisayarı güvenli modda açtım DLL dosyası içindekileri windows/system32 dosyası içine atarken msvcr100_clr0400.dll ​dosyasını atamadım. Onu atarken bu işlemi yapmak için yetkiniz yok uyarısını veriyor çünkü bana. Ve güvenli moddan çıkıp yeniden açtığımda hala aynı problemi aldım. Sorunum onu system32 klasörüne atamadığımdan dolayı mı devam ediyordur yoksa sorunum başka birşeyden mi?

        anilsay anilsay (1)
        8 yıl önce cevaplandı

        • ilk önce system32 klasörünü kendin aç yetki al sonra klasörün içine at mustafaens 7 yıl önce

        hala aynı hatayı alıyorum. autocad programlarını açamıyorum bu hatayı veriyor. ilk yüklediğimde açılıyordu. birkaç gün sonra denediğimde bu hatayı aldım. burda yazanları uyguladım olmadı. en son format attım hala aynı hata şaka gibi. yardımcı olurmusunuz?

        einherjar einherjar (1)