Uygulama silinemiyor hatası nasıl çözülür?

https://www.youtube.com/watch?v=-90y42FsHsA

(Silinemeyen Dosya ya da Klasör Silme - Programsız) videonuzu izlememe rağmen ve kaynak izleyicideki uygulamaları temizlememe rağmen silmek istediğim uygulamayı silemiyorum. Şu an Kaynak izleyicisinde uygulamayı çalıştıran bi kaynak gözükmüyor fakat uygulama silinemiyor da. Yardımcı olabilir misiniz?

equinox equinox (12)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba. Öncelikle Windows arama çubuğuna "regedit" yazın ve programı açın. Sonra karşınıza gelen sekmenin sol tarafında klasörler olacaktır, o klasörlerden şu konuma gidin: HKEY_LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Uninstall. Uninstall klasörü altında random isimli birçok klasör olacaktır. Burada bu klasörlerden birini seçtiğinizde sekmenin sol tarafında Display Name yazan yerin yanında program simi görünür. Yani o random klasörlerin hangi programa ait olduğunu Display Name yazan yerden öğrenebilirsiniz. Sonra da zaten silmek istediğiniz programın klasörünü direk silin. Ardından dosya gezgininden sürücünüzün içindeki "Program Files" klasörüne gidin ve oradan da silmek istediğiniz programın adındaki klasörü bulup silin. Daha sonrasında da varsa kısayollarını temizleyebilirsiniz. Artık uygulama silinmiş olacak.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)