Uygulamalar kendiliğinden kapanıyor ve hata veriyor sorununun çözümü nedir?

Samsung telefonumda instagram gibi uygulamalar kendi kendine kapanıyor bazen de hata veriyor. Düne kadar böyle bir şey yoktu dün akşamdan sonra uygulamalar kendi kendine kapanmaya başladı. Uygulamaları kaldırıp yüklemek işe yaramadı. Sadece tek uygulama değil instagram, whatsapp, facebook messenger, trendyol, n11 gibi uygulamalar da kendi kendine kapanıyor. Açılıyor sonra kapanıyor sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Android Telefonda Uygulamar Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu çözümü

    Android telefonlarda (Vestel, Samsung, Huawei, Xiaomi, Lenovo ve diğerleri) dün akşamdan veri uygulamaların açılması ile ilgili sorun yaşatabiliyor.

    Sorun Android Sistem Webview uygulamasındaki bir hatadan kaynaklanıyor. Uygulamalar kendi kendine kapanıyor sorununu çözüm için şu adımları izle:

    1. Telefonda Google Play Store'a gir.
    2. Daha sonra Soldaki alt alta üç çizgi menüsüne dokun.
    3. Uygulamalarım ve Oyunlarım'a dokun.
    4. Sistem güncelleme taraması başlayacak.
    5. Güncellemeler arasında Android Sistem WebView'i bul.
    6. Yanındaki Güncelle butonuna bas.
    7. Güncelleme bittikten sonra uygulamalar normal çalışmaya başlayacaktır.

    Bu işlemden sonra Android telefonda uygulamalar kendi kendine kapanma sorunu çözülecektir.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Hakan cevaplamış diğer çözümleri de ben yazayım:

      1. Google Chrome güncellemesi varsa mutlaka yükle.
      2. Android Sistem WebView güncellemesi görünmüyorsa, daha önceden güncellenmiş demektir. Bu güncellemeyi kaldır.
      3. Sen güncelleme bölümündeki her şeyi yükle.
      4. Uygulama verilerini mutlaka temizle.
      alattin alattin (16999)