Uygulamayı açarken çalışmayı durdurdu hatası veriyor

Merhabalar benim bilgisarımda bir sorun var açtığım bir uygulama çalışmayı durdurdu hatası veriyor.Birçok yerde araştırdım Veri Yürütme Engellmesinden izin vermeyi denedim ama veremedim uygulamayı ekleyince Bu program için DEP'i kapatamazsınız diyor bunu nasıl çözebilirim yardım edermisiniz.

zenyq zenyq (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    "Bu program için DEP'i kapatamazsınız" hatası alıyorsanız, DEP'i komut satırına yazacağınız bir komut ile kapatabilirsiniz.

    "Başlat/Çalıştır" bölümüne CMD yazınız ve sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" deyiniz. Açılan ekranda;

    bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

    yazınız ve Enter'a basınız. Bu işlem DEP'i kapatmanızı sağlayacaktır.

    Sorununuzun çözümü büyük bir ihtimalle bununla alakalıdır ve umarım bu işlem uygulama çalışmayı durdurdu hatasını çözecektir.

    utkubayat utkubayat (885)