Uygun rom atımı

Merhaba, geçen günlerde telefon sorunuyla ilgili konu paylaşmıştım. Telefon halen açılmıyor, benim de işlerim çok yoğun bu aralar dışarı pek çıkamiyorum. Evde rom atmaya çalışacağım, hem benim de ilk tecrübem olur.
Bununla ilgili araştırdım internette de telefoon kapalı haldeyken olur mu acaba? Bir de en uygun program ve en son sürümü nerede bulabiirim?

Cihaz: Huawei y7 2019 , teşekkür ederim.

rzgr rzgr (17)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sana uygun rom'u diye bilmem için şu adımları takip et ve bana derleme numaranı söyle

    Peki derleme numarasını nerden bulacam?

    1. İlk olarak ayarlara gir
    2. Ardından aşağıya in ve sistem'e tıkla sonradan da Yazılım Güncellemesine
    3. Ve gelen ekrandan da Mevcut sürümü yazan yerde 9.1 yazacak veya 10 onun sağ tarafında da parantez içerisinde kod olacak onu bana der isen sana uygun rom'u diye bilirim ayrıca bu kod bizlere gönderilen güncellemenin sürüm kodu yani kendine ait bir barkod diye bilirim fakat sende olan kod başkasında da ola bilir.

    Henüz y7 2019 telefonunun Rom'u bulunmamaktadır telefonunu servise yollamanı öneriyorum onlar sana uygun rom'u yüklerler İnternet'de var Rom ama güvenli değil

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • https://i.hizliresim.com/RGEGVn.jpg burası mı hocam rzgr 4 yıl önce
    • Servise göndermem zor olur galiba. Teşekkür ederim rzgr 4 yıl önce