Uyumsuzluk problemleri ile siyah ekran veya "..çalışmayı durdurdu" hataları nasıl çözülür?

Merhaba. Uyumsuzluk problemleri ile siyah ekran veya "..çalışmayı durdurdu" hataları nasıl çözülür?

Bu çözüm paylaşımında sistemlerde zaman zaman rastlanan bu can sıkıcı hata ve problemlerin çözümünü anlatacağım.

Çözüm tavsiyelerim sonraki mesajımdadır.

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

  • Merhaba @ardavarol . İyi niyetle hatalarını düzeltmeye ve iyi şeyler yapmaya çalışsanda bir takım ilerlemelerine rağmen bazı hataların devam ediyor. Açılan konu başlıkları daha açıklayıcı olmalı ve ister yardım talepiyle konu açılsın isterse çözüm paylaşılsın ilk mesajlar problemin belirtilmesi ve açıklanması şeklinde olmalı, yani problem muhtevasını yansıtmalıdır. Sonraki mesajlar ise çözüm tavsiyeleri ve eğer olursa konuyla alakalı yan sorularla diğer açıklamalar muhtevalı olmalıdır. Ben paylaştığın konunun başlığını ve ele aldığın konu muhtevasını biraz olsun düzelttim, site kurallarına daha uygun ve daha anlaşılır hale getirmeye çalıştım (Aslında düzeltilmiş halindeki “Çözüm tavsiyelerim sonraki mesajımdadır.” açıklamasıda gerekli değildir ama senin yazdıkların ile orijinal konu muhtevasına uyumlu olmasına çalıştığım için bu açıklamayıda koymak ihtiyacı hissettim.). Bir dahaki açtığın konularda bu hususlara dikkat etmelisin. Acemilik (veya tecrübesizlik) bir yere kadar olur, fazlada uzun sürmez. Uzmanım net hakkında bilgiler ve site kuralları https://uzmanim.net/hakkinda linkinde mevcuttur. Mutlaka o linkteki bilgi ve açıklamaları okumalı, site kurallarınıda iyi bir şekilde öğrenmelisin. temmuz 6 yıl önce
  • eleştiriniz için size teşekkür ederim dikkat etmeye çalışacağım ardavarol 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Genellikle bu hatalar dosyaların eksik olması veya uyumluluk sorunları olması gibi durumlarda meydana gelen olaylardır.

İlk olarak size önereceğim programı tekrar yüklemektir. Sorun hala düzelmediyse sırasıyla alttakileri denersiniz:

1-)programın üstüne sağ tıklama tuşu ile özelliklere gelin yukarıda bir sürü şey olacak mesela kısayol gibi.Ama bizim işimiz uyumlulukta,uyumluluğa geldiğimizde ise (bu programı çalıştıracağı uyumluluk modu)tik atıyoruz ve windows xp (service pack 3)yapıyoruz uygula diyoruz ve kapatıyoruz

2-)(ben bunu sadece windows vista,7,8,10 gibi sürümlerde anlatacağım)bilgisayarım sağ tıklayın ve özellikler diyin gelişmiş sistem ayarları performans bölümünden ayarlar diyin veri yürütme engellemesi.(seçtiklerim dışında kalan tüm windows programları ve hizmetleri için DEP aç) tik atıyoruz ve ekle diyoruz ve masaüstünden programın kısayolunu seçip uygula diyip kapatıyoruz.

3-)bilgisayarı yeniden başlatıyoruz

FORUMDA DAHA YENİYİM ELEŞTİRİ YAPARSANIZ DÜZELTMEYE ÇALIŞIRIM

ardavarol ardavarol (3)