Uzaktaki modeme bağlanma

Uzaktaki modeme bağlanmak istiyorum. Evimde sorun çıkmış, modemden girmek istiyorum ama yapamıyorum. Nasıl yapabilirim?

nuri92 nuri92 (32)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Uzaktan evindemi modeme bağlanabilirsin. Fakat bu bağlantıda sadece modemin arayüzüne olur. Modem ayarlarını değiştirebilirsin vs.   Ama modemin üzerinden evindeki bir bilgisayara erişemezsin. Bunu yapmak istiyorsan @temmuz bahsetmiş Teamviewer gibi bir program kullanman lazım.

    Teamviewer senin gibi bu tür konularda yeterli bilgisi olmayan kullanıcılar için idealdir.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      • ip adresi ile girmek istiyorum teamviever uğrasmak istemıyorum nuri92 6 yıl önce

      Sorun nerede çıkmış? Modemde mi yoksa evdeki bir bilgisayarda mı? Önce buna açıklık getirmen gerek. Internete bağlanamıyorsan modeme bağlanamazsın. Ayrıca modemin içinden uzaktan bağlantıya izin vermen gerekir. Bu sayede uzaktan modemin admin arayüzüne erişebilirsin. Diğer aradaşların dediği gibi sadece modeme bağlanırsın. Modem üzerinden modeme bağlı bilgisayara bağlanamazsın. Alpemix, Teamviewer, Ammy gib bir program lazım.

      hakan hakan (15424)
      6 yıl önce cevaplandı

      • modem de sorun wi-fi şifresını değiştirmek istiyorum ben yurt dışındayım nuri92 6 yıl önce
      • @nuri92 öncelikle modemine dışardan erişebilir olmalı. Modem ayarlarından modemini dış erişime açman gerekiyor. Daha sonra modeme atanan gerçek ip adresini tarayıcına yazarak yönetici paneline erişebilirsin hakan 6 yıl önce