Uzaktan benden izinsiz telefonuma bağlanılabilir mi?

Bugün bilmediği fakat ortak gruplarda bulunduğum birisi Amazon'un anneler günü çekilişi ile alakalı wp üzerinden mesaj attı. Açtığımda yazım yanlışlarından kaynaklı olarak dolandırıcı olduğunu fark ettim ve hiçbir bilgimi vermedim, hiçbir işlem yapmadan direkt geri çıkış yaptım. Akşam ise WP'ye girerken uçtan uca şifreleme ile alakalı bir karekod çıktı yanlışlıkla bastım diye hızlıca çıkış yaptım fakat o an yanlışlıkla basma ihtimalim baya düşük. Benim uçtan uca şifrelemede gördüğüm numaranın sonu 4848 idi fakat basmış olsam dediğim ama ihtimali çok düşük olan numara 4808 idi. Bu benzerlikten ötürü emin olamadim ve sormak istedim, sırf tıkladığım için hiçbir bilgimi vermedigim hâlde telefonuma casus yazılım yüklenmiş olabilir mi? Araştırdığım kadarıyla kod doğrulaması hem telefona karekodu okutularak yapılıyor hemde orada çıkan numaralar arasından da yapılıyor. Uzaktan casus yazılım yüklenmiş olabilir mi? Ve bunun sonucunda uçtan uca şifreleme ile yapılabilir mi?

kullanici617094 kullanici617094 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir linkte tıkladınız diye telefonunuza casus yazılım yüklenmez.

    Tıkladığınız linkten uygulama indirmiş ve kurmuş olmanız gerekir. Amazonvadı kullanılarak yapılan scam / aldatmaca ile ilgili bir videomuz var. Bunda da dediği gibi bir casus yazılım yüklenmesi söz konusu değil.

    Sadece telefon faturası üzerinden para çalmayı hedefleyen bir girişim.

    murat murat (12492)