Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümü nedir? - Android

Instagram Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası pek çok sebepten alınabiliyor. Bu çözümde çeşitli sebeplerden cihaza Instagram tarafından yapılan engelleme nasıl aşılır bu anlatılmıştır.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası temel olarak bir kaç sebepten kullanıcının karşısına çıkar:

    1. Kullanıcının internet bağlantısında oluşan anlık sorunlar, bağlantı kopması, yavaşlıklar
    2. Instagram sunucularında oluşan sorunlar
    3. Bir Instagram politikası ihlalinden dolayı, Ip adresine, Instagram kullanılan cihaza veya hesaba engelleme

    Bu çözümde politika ihlalinden dolayı cihaza yapılan banlama işlemi nasıl aşılır bundan bahsedeceğim.

    Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası alıyorsanız öncelikle yapılması gerekenler:

    1. ilk yapmanız gereken şey internet bağlantınızı kapatmak ve açmak olmalıdır. Eğer mobil veri le bağlıysanız bağlatınızı kapatın ve tekrar açın.
    2. Wi-Fi üzerinden bağlıysananız ADSL modemi kapatın ve yeniden açın.

    Bu işlemler eğer sadece IP üzerinden engellendiyseniz ve Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası alıyorsanız sorununuzu çözecektir. Eğer sorun çözülmediyse merak etmeyin ve yazının devamını okuyun.

    Yukarıdakileri denediniz ve sorun çözülmedi. O zaman yapmanız gereken şey şu bir bilgisayardan veya başka bir telefondan Instagram hesabınıza girmeyi deneyin. Eğer herhangi bir sorunla karşılaşmadan Instagram hesabınıza girebiliyorsanız ve sadece sizin telefonunuzda Instagrama giremiyorsanız sorun cihazınıza Instagram tarafından yapılan engellemedir ve bunun çözümü var. Eğer Instagram hesabınıza web üzerinden (Instagram.com) veya başka bir telefondan erişemiyorsanız yine karşınıza "Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu" hatası çıkıyorsa o zaman durumunuz iç açıcı değil. Hesabınıza engel gelmiş ve artık bu hesabı kullanamazsınız demektir.

    Eğer Instagram hesabınıza başka bir telefondan veya web üzerinden erişebiliyorsanız o zaman telefonu sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Fakat ben bu çözümde telefon sıfırlamadan Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümü anlatacağım.

    Android telefonda Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümü:

    Dilerseniz çözümün videosunu izleyebilirsiniz:  Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümü - video

    1. Öncelikle Google Play' gidin ve Parallel Space-Çoklu hesap uygulamasını indirin ve telefonunuza kurun. (Parallel Space indirmek için tıkla)
    2. Daha sonra Facebook.com adresine gidin ve yeni bir tane Facebook hesabı oluşturun. Bu geçici bir işlem için gerekli.
    3. Parallel Space uygulamasını çalıştırın ve ilk açılık ekranında sadece Instagram'ı seçin. Parallel Space üzerinden Instagramı çalıştırın.  Detaylı bilgi için yazının başındaki videoyu izleyebilirsiniz.
    4. Parallel Space üzerinden Instagram'a giriş yapın, bu uygulama sayesinde Instagram'a sorunsuz giriyor olmanız gerekli.
    5. Instagram üzerinde Profil'e dokunun.
    6. Daha sonra Ayarlar > Hesap bölümüne gidin.
    7. Bağle hesaplar bölümüne dokunun.
    8. Burada bir Facebook hesabı varsa dokunun ve onu kaldırın. Bağlantıyı kaldır diyerek bağlantıyı kesabilirsiniz.
    9. Tekrar Facebook'a dokunun ve 2. adımda oluşturduğunuz Facebook hesabını buraya ekleyin.
    10. Instagramdan çıkın.
    11. Instagram'ı kaldırın
    12. Google Play'den Instagram'ı tekrar yükleyin.
    13. Şimdi Instagram'a yeni oluşturduğunuz Facebook hesabı ile giriş yapın.  Sorunsuz bir şekilde girebiliyor ve artık Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası almıyor olmanız gerekiyor.

    Bu işlem ile telefonu sıfırlamadan Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasını çözebilirsiniz.

    Yazının ilk başında dediğim gibi Instagram çok farklı sebeplerden Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasını karşınıza çıkarız. Öncelikle yapmanız gereken size uygulanan engellemenin seviyesini yukarıda yazdığım gibi bulmanız.  Hesap düzeyinde yapılan engellemeleri aşmak mümkün değildir.

    Eğer bir telefonda birden fazla Instagram hesabı varsa ve bu hesaplardan biri politika ihlali yaptıysa o zaman diğer hesaplarda o cihazdan intagrama giriş yapamaz ve Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası hatası alır. Bunu aklınızdan çıkartmayın. Bot kullanmak, takipçi yazılımları, scriptler bir hesabın yasaklanmasını ceza almasını sağlayabilir. Bu sebepten takipçi kasma gibi uygulamalardan uzak durun.

    Daha detaylı açıklamalar için buradan çözümün videosunu izleyebilirsiniz: Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının çözümü video

    alattin alattin (16999)