Uzmanim.net de puan nasıl kazanılır, Uzmanim.net Puan sistemi nedir?

Arkadaşlar 50 tane soruya cevap verdim hiç puan gelmedi puan nasıl kazanılır?

Uzmanim.net de puan nasıl kazanılır, Uzmanim.net Puan sistemi nedir?

birhanbirtane birhanbirtane (8)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uzmanim.net te Puan(ayrıcalık) aşağıdaki yollar ile kazanılabilir.

    • Cevabınız olumlu yönde oylandığında +10 güvenilirlik
    • Sorunuz olumlu yönde oylandığında +5 güvenilirlik
    • Cevabınız doğru cevap olarak kabul edildiğinde +15 güvenilirlik (Kabul edene de +2 güvenilirlik)
    • Kendi sorunuza yazdığınız cevabı kabul ettiğinizde +3 güvenilirlik
    • Sorunuz favorilere eklendiğinde +1 güvenilirlik
    • Sorunuz olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik
    • Cevabınız olumsuz yönde oylandığında -2 güvenilirlik (Oylayana da -1 güvenilirlik)

    Ayrıca şöyle bir durum var.Siz herhangi bir başlığa cevap, çözüm paylaştığınızda size puan gelmez.Eğer soruyu soran kişi sizin sorunuzu onaylar ise size puan gelebilir.Ayrıca cevabınız yukarıya oylandığında da puan kazanırsınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)