Uzmanim net ile ilgili: soruları kimler düzenliyor?

Ben soru sorunca soru başlığı ya da soru içeriği değişiyor. Bunu kimler yapıyor?

adils adils (136)
3 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Moderatör arkadaşlar soruları daha anlaşılır ve ulaşılabilir yapmak için düzeltiyorlar. "Yardım", "Bir bakar mısınız" gibi başlıklar uzmanim.net formatına uygun değil. Bu sebepten bu tür soruları düzenliyorlar.

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      Moderatörler yapıyor. Google'ın kurallarına uyabilmek için soru başlıkları ve etiketleri düzgün olmalı. Mesela "şu konuyla ilgili bişey sorcam" diye başlık atarsan bunu değiştiririz. Bunun yerine "uzmanim.net'te şu nasıl yapılır?" diye sorman gerekiyor.

      YANLIŞ: instagramım kapandı lütfen yardım edin

      DOĞRU: Instagram hesabım kapatıldı. Ne yapmalıyım?

      YANLIŞ: messenger hakkında biri bana yardımcı olsun

      DOĞRU: Messenger'da şu (ne sormak istiyorsan) nasıl yapılır?

      omercik omercik (9418)
      3 yıl önce cevaplandı

        Nasıl yani, daha açarmısın konuyu ? Türkçeye özen göstermelisin, moderasyön ekibi yapıyor olabilir.

        hydra hydra (3800)
        3 yıl önce cevaplandı

          Uzun başlıklar veya uyumsuz başlıklar yüzünden bunları değiştiriyoruz yani bazen soruyuda başlık olarak yazıyorsunuz ondan dolayı bizde uygun bir başlık yazıyoruz

          darkcrak darkcrak (5168)