uzmanim.net kurallarına aykırı işlemlere dair

Aşağıda uzmanim.net kurallarını ihlal eden davranışlara ait duyuruyu bulabilirsiniz.

hakan hakan (15424)
8 yıl önce sordu

  • Hakan, çok uygun olmuş. alattin 8 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Son günlerdeki uzmanim.net üzerinde güvenirlik arttırma odaklı işlemlerdeki artış ile ilgili olarak bu duyuruyu yapma gereği duydum.

uzmanim.net güvenilir bir bilgi kaynağı oluşturmak için vardır.  Bilişim odaklı karşılaşılan sorunların çözümlerinin düzgün ifadeler ile ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Birkaç kişi olarak başladığımız uzmanim.net ekibi günden güne büyüyor.  Yeni arkadaşları aramızda görmekten mutluyuz.  Bu arkadaşlarında puan, güvenilirlik yüksetme odaklı işlemlerden uzak duracağına inanıyoruz.

uzmanim.net üzerinde paylaşılan bilgiler binlerce kişiye ulaşıyor. Lütfen bunun bilincinde olarak paylaşım yapalım. Güvenilirliğinden, doğruluğundan emin olmadan paylaşım yapmayalım.

Son günlerde artan güvenilirlik arttırma odaklı işlemlerin farkındayız. Bu durumların arkadaşların art  niyetinden kaynaklanmadığına, sadece uzmanim.net ekibinin bir parçası olmanın verdiği heyecana yenik düştüklerine inanıyoruz.

Yeni arkadaşlar için özet geçmek istiyorum:

Aşağıdaki durumlar uzmanim.net kurallarının ihlali anlamına gelir:

  • Sahte hesaplar üzerinden güvenilirlik arttırmak için yapılan yukarı oylamalar.
  • Doğruluğundan emin olunmadan yapılan paylaşımlar.
  • Düzgün paylaşımlara, kişinin güvenilirliğini azaltmak için yapılan aşağı yönlü oylamalar
  • Başka sitelerden kopyala-yapıştır şeklinde yapılan paylaşımlar.

Bu tür işlemler sonucunda kullanıcı hesabı uyarılmaksızın silinir.

Tüm illegal aktiviteler sistem tarafından otomatik olarak analiz edilip raporlanmaktadır.  Kara listeye düşen kullanıcılar bu hareketlerine devam ettikleri takdirde hesapları silinecektir.

Daha önceden örnekleri görüldüği gibi kullanıcının güvenilirliğine bakılmadan hesabı anında silinebilir, bununla ilgili itirazlar  kabul görmeyecektir.

hakan hakan (15424)