uzmanim.net neden bu kadar hızlandı

burdan admine sesleniyorum:)

eline sağlık dostum, site baya performanslı olmuş. Eskiden arama yaptığımızda veya soruları gör dediğimizde beklerdik ama şimdi response süreleri oldukça kısalmış ve gözle görülür performans artışı var.

Tecrübelerini biz yazılımcılarla paylaşır umarım:)

Cache sistemi mi kuruldu?

Hosting veya sunucu şirketi mi değişti?

Kod optimizasyonu mu yapıldı?

Detaylı bir anlatım bekliyoruz:)

developerkafasi developerkafasi (61)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Biz her zaman hızlıydık :)

    Ara ara optimizasyon gerçekleştiriyorum. Neredeyse her güncellemede performans ile ilgili iyileştirmeler oluyor. Kullandığım algoritmaları gözden geçirip daha iyi hale getirmeye çalışıyorum. Cache kullanmıyoruz. Sadece bazı "beklenmeyen" ani trafik artışı yaşadığımızda cache kullanıyoruz.

    Ayrıca SQL Express Profiller ile yük getiren sorguları sürekli kontrol edip optimize ediyorum.

    Hosting değişikliği yaptık. Artık Radore kullanıyoruz. Daha önceden Natro kullanıyorduk.

    alattin alattin (16999)