Uzmanim.net nedir? Bu sitenin amacı nedir?

Uzmanim.net nedir?

Uzmanim.net'in amacı nedir?

Uzmanim.net de nasıl soru sorulur?

Uzmanim.net de nasıl çözüm paylaşılır?

Uzmanim.net de nasıl soruyu çözüldü olarak işaretleye bilirim?

Uzmanim.net'in moderatörleri kimler?

Uzmanim.net'in iletişim adresi var mı?

Uzmanim.net'in resmi youtube hesabı var mı?

Uzmanim.net'de güvenilirlik nedir?

Uzmanim.net'in kuralları nelerdir yani ne yaparsam uyarı alırım?

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce sordu

  • Sanırım en çok bana teknoloji konusunda bana yardımcı oluğunuz hepinize çok teşekkürler . mat7 4 yıl önce
  • Önemli değil :) @mat7 darkcrak 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Uzmanim.net nedir?

Sizlerin her hangi bir sorunu olduğu zaman uzmanim.net'e yazdığınız zaman uzmanim.net deki tecrübeli kişiler tarafından size çözüm yazılacaktır bi nevi bu sitenin amacı sizlere yardım etmek.

Uzmanim.net'in amacı nedir?

Sizlere yardım etmek , sorunlarınızı çözmek ve sorununuza çözüm aramak.

Uzmanim.net de nasıl soru sorulur?

Yukarıda bulunan sor kısmına tıklayıp sorununuz ile ilgili soru sora bilirsiniz veya altdaki Sor butonuna tıklayıp.

Örnek soru:

Başlık:

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Açıklama:

Malwarebytes nedir? Malwarebytes ne işe yarar?

Malwarebytes nasıl kullanılır?

Malwarebytes nereden indirilir?

Uzmanim.net de nasıl çözüm paylaşılır?

Yukarıda bulunan Çözüm paylaş seçeneğine tıklayıp çözüm yaza bilirsiniz veya altdaki Çözüm paylaş butonuna tıklayıp

Uzmanim.net de nasıl soruyu çözüldü olarak işaretleye bilirim?

Mesela bir soru sordunuz ve bu sorununuz çözüldü o zaman o soruyu çözen kişinin sol tarafında bir tik işareti olacak ona 1 kere tıklayın ve o tik yeşil olunca artık o kişinin çözümü çözüldü olarak işaretlenmiş olacak ve artık o çözümden başkaları da yararlana bilecek.

Yani tik beyaz iken:

Beyaz tik in üzerine 1 kere tıklarsanız yeşil olacak ve bu şekilde çözüldü olarak işaretlemiş olursunuz.

Not: Kendi sorduğunuz sorudaki çözümü çözüldü olarak işaretleye biliyorsunuz bilginize

Bu tik'in amacı: Benim sorunum bu şekilde çözüldü ve sen de bu çözümden yararlana bilirsin

Uzmanim.net'in moderatörleri kimler?

6000 puan olan yani 6000 güvenilirlik puanı olan kişiler moderatör oluyor.

Moderatörleri de şunlar:

Uzmanim.net'in iletişim adresi var mı?

Uzmanim.net'e şu iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz

-------- İletişim için tıkla --------

Uzmanim.net'in resmi youtube hesabı var mı?

Elbette var

Youtube adresine gitmek için tıkla

Uzmanim.net'de güvenilirlik nedir?

Eğer birine yardım ederseniz ve bir sorunu çözerseniz size ödül olarak veya size güvenilirlik puanı olarak geri döner. Fakat yanlış bir çözüm paylaştığınızda ve kurallara aykırı bir çözüm yazdığınız da cezalandırılırsınız yani güvenilirlik puanınız düşer. Güvenilirlik puanınız arttıkca sizlere farklı farklı özellikler gelir mesela 25 güvenilirlik puanı olan kişi yukarı oy vere bilir yani bu puana ulaştığınızda yukarı oy verme özelliğiniz açılacaktır otomatik olarak.

  • Cevabınız yukarı oylandığında        +10 puan kazanırsınız
  • Sorunuz yukarı oylandığında          +5 puan kazanırsınız
  • Sorunuz favori olarak eklendiğinde      +1 puan kazanırsınız
  • Cevabınız doğru olarak kabul edildiğinde     +15 puan (Kabul eden kullanıcıya da +2 puan)
  • Sorunuz aşağı oylandığında          -2 puan kaybedersiniz
  • Cevabınız aşağı oylandığında        -2 puan (Oylayana da -1 puan)

Peki hangi puan da hangi özellikler açılıyor:

  • -10 güvenilirlik ve altı: Daha gönderi oluşturamazsınız
  • 1 güvenilirlik: Gönderi oluşturma limiti var yani günde 5 tane soru sora bilirsiniz ve cevaplaya bilirsiniz bunu eklemelerinin sebebi spam'ı engellemek.
  • 25 güvenilirlik: Yukarı oy verme yeteneğiniz yani özelliğiniz açılacaktır.
  • 40 güvenilirlik: Gönderi işaretlermeyi yani gönderdiğiniz soruyu sile bilirsiniz.
  • 50 güvenilirlik: Artık istediğiniz kadar gönderi yapa bilirsiniz.
  • 125 güvenilirlik: Aşağı oy verme özelliğiniz açılacaktır.
  • 200 güvenilirlik: Kilitle [Kapalı]
  • 500 güvenilirlik: Etiket yapa bilirsiniz fakat kapatıldı bu özellik bu özellik tüm kullanıcılara geldi.
  • 2500 güvenilirlik: Canlı kanal oluştura bilirsiniz yani Canlı destek kanalından yardım ede bilirsiniz.
  • 5000 güvenilirlik: Başkalarının çözümlerini doğru ise çözüldü olarak işaretleye bilirsiniz.
  • 6000 güvenilirlik: Artık moderatör araçları sizde aktif olacaktır otomatik olarak. Artık moderatörsünüz kısacası.

Uzmanim.net'in kuralları nelerdir yani ne yaparsam uyarı alırım?

1- Başka web sitelerinden (Kopyala - Yapıştır) yapmanız sizin uyarı almanıza neden olabilir ayrıca yabancı siteleri çeviriden çevirip çözüm olarak yazmakta size uyarı sebebiyeti verebilir.

2- Uygunsuz link,reklam,küfür ve argo gibi kelimeler sebebi ile de uyarı almanız mümkün yani -100 güvenilirlik puanınız eksilir veya banlana bilirsiniz.

3- Kendi youtube kanalını veya başka youtube kanalının reklamını yaparsan uyarı sebebi veya banlanma sebebi olabilir.

4- Sürekli yeni hesap açıp kendinizi yükseltmeye çalışırsanız direk siteden banlanırsınız.

5- Özelden birisi size küfür ettiği zaman veya reklam yaptığı zaman moderatörlerimize bildirebilirsiniz tabii SS'ini alıp moderatörlerimize iletirseniz ilgileneceklerdir.

6- Kışkırtmak ve kışkırtıcı sözler söylemek uyarı sebebidir ve uymayanlar moderatörlerimiz tarafından gerekilen işlem yapılacaktır.

Peki -100 puan nedir:

Reklam veya küfür ettiğiniz zaman moderatörlerin size verdiği uyarı yani 0'ın altında -10 ve altı güvenilirlik puanınız olduğu zaman soru soramazsınız ve cevap yazamazsınız.

+100 Puan nedir:

Moderatörlerin beğendiği bir konu olduğu zaman ve güzel bir içerik olduğu zaman +100 güvenilirlik puanı kazanırsınız tabii moderatörler beğenirse.

Dip Not:

Kimse çözüm yazamaz diye bir şey yok herkes çözüm yazabilir tabii düzgün ve kurallara uyacak şekilde yazdığınız sürece sıkıntı olmaz.

Sorunumu uzaktan düzeltmek isteyenlere nasıl güvenebilirim? Kimlere güvenebilirim?

Güvenilirlik puanı +350 üzeri olanlara veya +1000 güvenilirlik puanı olanlara güvenebilirsiniz fakat +1000 güvenilirlik puanı olanlar kişiler uzmanim.net'de kendilerini kanıtlamış olanlardır ve rahatlıkla güvenebilirsiniz yani uzaktan bilgisayarınıza bağlanmalarına izin verebilirsiniz. Eğer size 1-100 güvenilirlik puanı olan kişiler bilgisayarınıza bağlanmak istiyorlarsa izin vermemenizde fayda var yani tavsiye etmiyorum ben.

Peki uzmanim.net'de en yüksek güvenilirlik puanı olanlar kimler?

---------------------- Uzmanlar ----------------------

darkcrak darkcrak (5168)