Uzmanım.net  sitesiyle  ilgili  bir   sorum  var .

Bir  kaç  defa  oldu  siteye  girmek  istediğimde  ve  girişe  tıkladığımda  alta   parantez  içine  aldığım  yazı  çıkıyor.

Size  bildirmek  ve  ne  olduğunu  öğrenmek  istedim.

(  '/' Uygulamasında sunucu Hatası.

Sağlanan anti-sahtecilik token kullanıcı için", ancak geçerli kullanıcı ebruli|88||Yanlış "demek" oldu.

Açıklama: işlenmeyen Bir özel durum oluştu sırasında yürütme geçerli web isteği. Hata hakkında daha fazla bilgi için yığın izlemesini gözden geçirin ve kod içinde kaynaklandığı yer lütfen. Özel Durum Ayrıntıları: System.Web.Mvc.HttpAntiForgeryException: sağlanan anti-sahtecilik token kullanıcı "", ancak geçerli kullanıcı "ebruli|88|False|"içindi.

Kaynak Hata:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Yığın İzleme:

[HttpAntiForgeryException (0x80004005): The provided anti-forgery token was meant for user "", but the current user is "ebruli|3152|False|".]

   System.Web.Helpers.AntiXsrf.TokenValidator.ValidateTokens(HttpContextBase httpContext, IIdentity identity, AntiForgeryToken sessionToken, AntiForgeryToken fieldToken) +818

   System.Web.Helpers.AntiXsrf.AntiForgeryWorker.Validate(HttpContextBase httpContext) +119

   System.Web.Mvc.ControllerActionInvoker.InvokeAuthorizationFilters(ControllerContext controllerContext, IList`1 filters, ActionDescriptor actionDescriptor) +157

   System.Web.Mvc.Async.<>c__DisplayClass21.<BeginInvokeAction>b__19(AsyncCallback asyncCallback, Object asyncState) +1167

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncResultBase`1.Begin(AsyncCallback callback, Object state, Int32 timeout) +170

   System.Web.Mvc.Async.AsyncControllerActionInvoker.BeginInvokeAction(ControllerContext controllerContext, String actionName, AsyncCallback callback, Object state) +455

   System.Web.Mvc.Controller.<BeginExecuteCore>b__1c(AsyncCallback asyncCallback, Object asyncState, ExecuteCoreState innerState) +42

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncVoid`1.CallBeginDelegate(AsyncCallback callback, Object callbackState) +65

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncResultBase`1.Begin(AsyncCallback callback, Object state, Int32 timeout) +170

   System.Web.Mvc.Controller.BeginExecuteCore(AsyncCallback callback, Object state) +893

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncResultBase`1.Begin(AsyncCallback callback, Object state, Int32 timeout) +170

   System.Web.Mvc.Controller.BeginExecute(RequestContext requestContext, AsyncCallback callback, Object state) +711

   System.Web.Mvc.MvcHandler.<BeginProcessRequest>b__4(AsyncCallback asyncCallback, Object asyncState, ProcessRequestState innerState) +94

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncVoid`1.CallBeginDelegate(AsyncCallback callback, Object callbackState) +65

   System.Web.Mvc.Async.WrappedAsyncResultBase`1.Begin(AsyncCallback callback, Object state, Int32 timeout) +170

   System.Web.Mvc.MvcHandler.BeginProcessRequest(HttpContextBase httpContext, AsyncCallback callback, Object state) +571

   System.Web.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +923

   System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +137

Sürüm Bilgileri: Microsoft .NET Çerçeve Version:4.0.30319; ASP.NET Sürüm:4.6.1087.0  )

mat7 mat7 (341)
7 yıl önce sordu

Toplam 1 Cevap

Hata aslında bir güvenlik kontrolünden kaynaklanıyor. Sizden kaynaklı değil.  Sayfadaki bot koruması devreye giriyor ve güvenlik amaçlı işlemi kesiyor. Elbette sizin karşınıza gelmesi gereken ekran bu değil.

Az önce bir değişiklik yaptım. Hata tekrar ederse bana bildirin düzelmiş olmalı.

alattin alattin (16984)
7 yıl önce cevaplandı

  • Her zaman olmuyor zaten . Bir olursa bildiririm merak etmeyin.. Hemen dikkate aldınız her zaman ki gibi :) Teşekkürler. Bir öneride daha bulunsam size fazla mı işinize karışmış olurum bilmem . Ama sanırım ters karşılamazsınız arkadaşlar . Önerim şu siteye girerken giriş tıklıyoruz sonra giriş yap a tıklıyoruz bence ve eğer güvenlik açısından sizcede bir sakınca yoksa tabi , siteye giriş yapmak için sadece bir kere tıklayalım ve giriş yap tablosu sağ üst köşede yani siyah kuşak bölümünde olmalı . Yanlış hatırlamıyorsam eskiden yani benim uzmanım.net sitesine ilk üye olduğum zamanlarda öyledi ve bence daha iyi daha kolaydı giriş yapmak. Küçük bir tavsiye uygun değilse yapmazsınız elbet çok önemli bir sorun değil :) @alattin (6456) mat7 7 yıl önce