uzmanim.net: sorulara verilen cevaplar çözüm sağlıyor mu?

Uzmanım.net üyeleri sordukları (veya sorulan) sorulara gelen cevap ve çözüm önerilerinden yararlanabiliyorlar mı? Olumlu ya da olumsuz sonuçlar açıklanmalı mı?

Bence evet.. Zira bu çözüm yolları, tavsiyeler ve bilgilerden başkalarıda yararlanabilir. Sonuçlar olumlu yada olumsuz olarak ilgili başlık altına yazılırsa bunları okuyarak başkalarıda bu sonuçlardan yararlanacaktır. Ve çözümler gerçekleşmezse veya gelen bilgiden/tavsiyeden yeterince yararlanılamadığı hallerde, yenilerini davet içinde gerekir.

Sadece yukarı veya aşağı tıklamak şeklinde yetinilmemeli ( Kaldıki yukarı-aşağı tıklama fazlaca kullanılan bir yol değil.). Daha açık ve gerekli hallerde tatışılır olabilmelidir diye düşünüyorum.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Elbette önerilen her çözüm önerisine olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş olmalı. Aksi takdirde önerilen çözümün fayda sağlayıp sağlamadığını bilemeyiz.

    Önerilen çözüm yaralı olduysa zaten bunun için "cevap olarak kabul et" butonumuz var.

    Sorun hâlâ deva ediyorsa soru açık kalıyor veya kullanıcı yorum olarak bunu belirtebiliyor.

    Yukarı aşağı oylama her kullanıcıya açık değil.

    Belirli bir güvenilirliğe sahip kullanıcılar bu özellikleri kullanabiliyor.

    Nasıl soru sorulur? Nasıl cevap verilir? bu kavramlar oturdukça daha faydalı bir uygulama olacağı düşüncesindeyim.

    murat'ın yazdığı gibi bazı düzenlemeler yolda. Bazı yeniliklerimiz olacak. bunun üzerine çalışıyoruz. Öneri ve isteklere açığız.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Yukarı ve aşağı oylama sorunun ve verilen cevabın kalitesini ölçmek için bir araç.

      Yazılan soru ve cevapta kullanılan Türkçe, detaylı anlatım, yazım kurallarına gösterilen özen gibi kriterler sorunun yukarı veya aşağıya oylanmasına sebebiyet veriyor.

      uzmanim.net tek taraflı bir platform değil.

      Sorulan soruların kalitesi de en az cevaplar kadar önemli.  Burada  yardımsever pek çok arkadaş var.  Fakat bazen soru kalitesi inanılmaz derecede kötü oluyor ve bu soruları silmek zorunda kalıyoruz.

      Ayrıca değerli arkadaşlarımız soru sorarken ne derece  özen gösterirlerse  derece özenli ve kaliteli cevap alırlar.

      Benim bildiğim kadarı ile  utkubayat , alattin, ergin, ecekoc bir dizi güncelleme üzerinde çalışıyorlar. Yeni özellikler gelecek bunlardan bazıları canlı destek, chat ve bir dizi özellik daha gelecek.

      Sorunuzla alakalı olarak, kulllanıcıların sorularına verilen cevap çözüm sağlazsa bunu yorum olarak belirtmeliler ki alternatif çözümler sunulsun.

      Ben şahsi olarak olabildiğince detaylı ve alternatif çözümleri barındıran çözüm önerileri sunmaya çalışıyorum.

      Açıkcası buranın bir foruma dönüşmesi taraftarı da değilim. Az soru olsun kaliteli ve özenli soru olsun.

      murat murat (12492)