Uzmanım.net'te "Güvenirlik" değerlendirmeleri tam doğru ve sağlıklımı? Bu konuda yapılan yanlışlar neler?

Bazı üyelerin mesajlarına  sıklıkla -gerekli, gereksiz ayrımı yapmadan- puan verenler kimler, merak ediyorum. Hatta bazı hallerde bu vaziyet öylesine abartılıyorki bazıları bazı kişi mesajlarını puanlamada adeta abone oluyor. Görünen şekil maalesef böyle. Esasen verilen bu puanlar "güvenirlik"le ilgilidir ama bu şekilde olursa, tam tersi sonuçlar doğurarak uzmanım.net güvenirliğini şüpheye düşürür; sitenin güvenirliğine halel verir. Daha ciddi ve daha dikkatli olmak gerekir.
Site yönetimininde bu konularda daha fazla hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyorum. Bu gibi konular daha sıkı denetlenmeli.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba Temmuz,

    bir kaç üyemiz bunula ilgili gerekli uyarıları aldı. Güvenilirlik konusunda kimsenin gözünün yaşına bakmayız.

    Bu konuda uyarı alan kullanıcıların hesaplarını bu akşam kapatacağız.

    Biz burada sizin gibi gerçekten insanlara yardımcı olmaya çalışan kişilere ihtiyaç duyuyoruz. Bizlerden yaşı oldukça küçük bazı arkadaşlar ya uzmanim.net ortamına uyacaklar ya da uzmanim.net kullanmayı bırakacaklar. Burası öğrenmeyi, öğretmeyi hedefleyen bir platform. Kimsenin güvenilirlik arttırma hevesi ile işlem yapmaması ve illegal yöntemlere baş vurmaması gerekiyor.

    Bir kaç üye fake kullanıcı hesapları ile işlem yapiyor. Bunun farkındayız. Bu gibi kişileri aramızda zaten istemiyoruz.

    hakan hakan (15394)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Durumun farkında olduğunuzu ve gerekli müdahaleleri yapacağınızı öğrenmek beni memnun etti. Böyle olduğunda uzmanım. net daha güvenilir ve ciddi bir site olacaktır. temmuz 9 yıl önce

    Bu konuda bazı "kardeş"lerimizi daha once uyardık.  Burada farklı yaş aralıklarında insanlar var. Elbette yaşlarının küçük olmasına ve heveslerine verdik durumu. Kaybetmektense kazanmaya çalıştık. Fakat bu arkadaşlar iyi niyetimizi kötüye kullandılar.

    uzmanim.net uzun soluklu bir proje. Biz bir yandan yeni ve çok daha özellikleri olan sürümü kodluyoruz. Tek amacımız daha kullanışlı bir ortam olması ve insanların gerçekten temiz ve doğru bilgiye ulaşması. Bu sebepten  bu ortamın kirletilmemesi için ne gerekiyorsa yaparız.

    Bir süredir bazı kullanıcı hesap hareketlerini takip ediyorduk. Bu doğrultuda aşağıdaki uzmanim.net hesapları cezalandırılmıştır:

    1. emir38 (-1000)
    2. burhan9 ( -500 )
    3. utku1965 ( -500 )

    Aşağıdaki konularda oldukça hassas olduğumuzu tekrar belirtmek istiyorum:

    • Soru-cevap yazarken düzgün Türkçe kullanılmalıdır.
    • Soru sorarken ve cevap verirken özen gösterilmelidir.
    • Doğruluğundan rmin olunmayan sorulara cevap verilmemelidir.
    • Cevap niteliği taşımayan gönderiler yapılmamalıdır.
    • Sahte hesaplar üzerinden işlem yapılmamalıdır.
    murat murat (12492)