uzmanim.net'te ne tür sorular sormamalıyım?

uzmanim.net'te ne tür soruları sormamalıyım? Soru içerikleri nasıl olmalıdır?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

             Sadece gerçek hayatta karşılaştığınız, pratik ve cevaplanabilir sorular sorunuz. Sohbet havasında, ucu açık sorular sitemizin kullanılabilirliğini azalttığı gibi diğer faydalı soruların da arka plana itilmesini sağlayacaktır. Sorularınızın mantık çerçevesinde ve belli bir konu içinde olmasına özen gösteriniz. Eğer sorularınız “Ben … konusunda şu şekilde düşünüyorum…” vb. şekilde başlıyorsa lütfen soru sormayınız. Fakat soru sorma yaklaşımınız “… konusunda bana yardımcı olmanızı istiyorum.” gibiyse soru sormanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Eğer sorularınızın silinmesini ve güvenilirliğinizin azalmasını istemiyorsanız aşağıda belirtilen maddelere dikkat ediniz.

    1. “Sizin favori ….” diye başlayan cümleler olmamasına,
    2. “Ben … için … kullanıyorum. Peki ya siz?” gibi cümleler kurmamaya,
    3. “Diğer insanlar da benim gibi hissediyor mu merak ediyorum.” gibi cümleler kurmamaya,
    4. “Eğer … olursa?” gibi ucu açık sorular sormamaya,
    5. “… berbattır, haksız mıyım?” gibi cümleler kurmamaya özen gösteriniz.

    Sitenin kendisiyle ilgili sorularınızı lütfen “Soru” bölümünden değil “İletişim” bölümünden direkt olarak bize sorunuz.

    EceKoc EceKoc (834)