Uzmanım.net'te soru sormadan önce site içi arama yapmak, sadelik bakımından daha iyi olmazmı?

Bence daha önce sorulan sorular eğer muhtevada çok fark yoksa yeniden sorulmamalı. Bunun içinde önce site arama motorunda muhteva ile alakalı arama yapmalı ve eğer benzer bir konu daha önce açılmışsa yeni konu açmayıp problemimizi veya sorumuzu o başlık altına yazmalıyız (Eski konulara ilave mesajlarda konu, yeni açılmış gibi en üste çıkıyor zaten. Görülemeyeceği düşünülmemeli).  Böyle yaparsak sadelik sağlanır, karışıklık önlenir; aradığımız konularla ilgili bilgileri daha kolay ve toplu halde buluruz.

Öyleyse bence herkes bu konuya dikkat etmeli.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet dikkat etmeliler . En çok sorulan sorular var mesela portalsepetinden nasıl kurtulurum netmahal tarayıcı korsanından nasıl urtulurum gibi sitede veye google de arama yapılmalıdır google de arama derken mesela

    Portalsepetinden nasıl kurtulurum? site:uzmanim.net

    site: demek aynı siteden çıkar uzmanım netten başka sitelerde çıkmaz

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)