v9-hp.net kaldırma

v9-hp.net nasıl kaldırılır?  v9-hp.net nedir?   v9-hp.net kaldırma resimli olarak aşağıda anlatılmıştır.

http://www.v9-hp.net sitesi bir haber press.net varyantıdır. Haber Press sitesi bilindik tarayıcı korsanı, ana sayfa gaspçısı sitelerden biridir ve kullanıcı tarayıcı ana sayfasını ele geçirir.

v9-hp.net Google arama sayfası görünümünde tarayıcı korsanı bir web sitesidir.  v9-hp.net virüs değildir. Amacı Haber press sitesine trafik oluşturmaktır.

Peki  v9-hp.net bilgisayarınıza nasıl yerleşiyor?

Bu sorunun cevabı son dönemde yüklediğiniz ücretsiz yazılımlarda gizlidir.  Ücretsiz yazılımlar kurulum aşamasında siz farkında olmadan Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi internet tarayıcıların açılış sayfasını varsayılan arama moturunu değiştirebilirler.

Bu yüzden program kurulumlarında dikkatli olmalısınız.
Aşağıda  v9-hp.net tarayıcı korsanından nasıl kurtulacağınız anlatılmıştır.  v9-hp.net kaldırma aşağıdaki aşamalardan oluşacaktır:

  1. Potansiyel istenmeyen programların kaldırılması.
  2. Adwcleaner ile bilgisayarı reklam yazılımlarından temizleme
  3. Chrome kısayollarını  v9-hp.net 'dan temizleme
  4. Firefox kısayollarını  v9-hp.net 'dan temizleme
  5. Internet Explorer kısayollarını  v9-hp.net 'dan temizleme
  6. Tarayıcıların resetlenmesi
  7. Malware taraması

  v9-hp.net kaldırma,  v9-hp.net 'dan kurtulma aşağıda anlatılmıştır.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    v9-hp.net nasıl kaldırılır?

    Güncelleme: 5 Nisan 2025

    Haberpress tarayıcı korsanı form değiştirmiştir. Kesin çözüm, güncel çözüm için :
    haberpress kalkmıyor
    linkinde anlatılan çözümü yapmalısınız. Çözüm haberpress'in yeni versiyonu için kesin çözümdür.

    ----------------------------------------------------------------

    v9-hp.net tarayıcı korsanı olarak adlandırılan bir sitedir. Bu tür tarayıcı korsanı sitelerin amacı kendi sitelerine trafik oluşturmak ve hitlerini arttırmaktır. Fakat bu tarz agresif uygulamalar kullanıcılar tarafından hoş karşılanmamaktadır.

    v9-hp.net haber press adlı haber sitesinin bir yönlendirmesidir. v9-hp.net sitesine girenler haber press sitesine otomatik olarak yönlendirilirler.

    Tarayıcı korsanı sitelerin oldukça tehlikeli olabileceklerini unutmamak gerekir.

    Merak etmeyin v9-hp.net virüs değildir. Bilgisayarınıza zarar vermez. Bilgilerinizi çalmaz.  Fakat Google.com üzerindeki arama sonuçlarını değiştirmek ve sizi istediği içeriğe yönlendirmek gibi amaçlar barındırıyor olabilir. Yani siz Google üzerinde arama yaptığınızı düşünüyor olabilirsiniz fakat v9-hp.net bu durumu etkileyebilir ve değiştirebilir.

    Bu sebepten dolayı bu tür tarayıcı korsanı siteleri Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız bu tarayıcıdan kaldırmanız önerilir.

    v9-hp.net gibi siteler bu tür uygulamaların, zorla kendi sitelerini kullandırma isteklerinin biz internet kullanıcıları tarafından hoş karşılanmadığını bilmeleri ve bu tavırlarını değiştirmeleri gerekiyor.

    Lütfen sizler de bir program yüklerken dikkatli olun. Özellikle ücretsiz programları yüklerken kurulum aşamasında küçük puntolar ile reklam yazılımlarını ve tarayıcı korsanı siteleri bilgisayarınıza yükleyeceğini belirtir.  Dikkat etmezseniz bu yazılımlar bilgisayarınıza yüklenir.

    Yani siz tek bir program yüklediğinizi düşünürken aslında birden fazla programı bilgisayar yüklemiş olursunuz. Özellikle potansiyel istenmeyen yazılımlar ve reklam yazılımları son derece can sıkıcı olabilir.

    Bu programlar her zaman bu kadar masum olmayabilir. Aşağıda sizler için bilgisayarınızda genel bir bakım da yapacak işlemleri anlatacağım. Lütfen bu aşamaları eksiksiz yapın. Aşamaları atlayan arkadaşlar sorun yaşayabilirler.

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız o aşamaya geçebilirsiniz.

    Adım 1: Potansiyel istenmeyen programların tespiti ve bilgisayardan kaldırılması

    Potansiyel istenmeyen yazılımlar sizin bilginiz dışında yüklenmiş ve geneli reklam amacı barındıran gereksiz yazılımlardır. Bu programlar bilgisayarınızı yavaşlatır ve size sürekli reklamlar görüntülerler.

    Bu programların tespiti standart bir bilgisayar kullanıcısı için zor olabilir. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e kaldırılması gereken programlar ile ilgili soru sorabilirsiniz.

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda  sırası ile Unisales,  Free video converter, Free Youtube Video downloader, Flv player,  Free media player, TornTV, Iminent,  Iminent ToolBar on IE and Chrome  programlarını sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

      Programı bu aşamada tespit edemezseniz aşağıdaki adımları izlemeye devam edin.
      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Adwcleaner programı ile reklam yazılımları ve tarayıcı korsanlarından kurtulma

    Adwcleaner ücretsiz bir reklam yazılımı kaldırma aracıdır. uzmanim.net tarafından test edilmiş ve önerilmiştir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      v9-hp.net  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  v9-hp.net   istenmeyen eklentisi ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan  v9-hp.net   ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      v9-hp.net  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Aşağıdaki aşamalardan birinde sıkıntı yaşarsanız hiç çekinmeden uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

    Adım 3: Chrome, Firefox ve Internet Explorer tarayıcılarının kısayollarını temizleme

    Chrome v9-hp.net kaldırma

    Firefox  v9-hp.net kaldırma

    Internet Explorer v9-hp.net kaldırma

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız (Chrome, Firefox, Internet Explorer) bu aşamaları ona göre yapın.

    Aşağıdaki işlemi 2 kere yapmalısınız.

    1. Başlatı tıklayın ve arama bölümüne kullandığınız tarayıcının adını yazın, örneğin Chrome.
      Veya Masaüstündeki, görev çubuğundaki tarayıcınızın kısayolunu sağ tuşla tıklayın açılan menüden özelliklere girin.
    2. Daha sonra Programlar altında listelen Google Chrome ifadesini sağ tuşla tıklayın ve özellikleri
      seçin.

      Chrome Firefox Internet Explorer Kısayolları  v9-hp.net  kaldırma
    3. Daha sonra aşağıdaki resimdeki gibi hedef bölümünde yazan  v9-hp.net  ifadesi içeren satırı tamamen silin. Sarı ile gösterilen

    Chrome  v9-hp.net   nasıl kaldırılır?

    v9-hp.net 'u tarayıcı kısayollarından kaldırma
    Yukarıdaki işlemi yaptıysanız bunu konrol amaçlı yapın.

    Masaüstündeki Chrome,firefox, Internet explorer ikonlarını sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.  Burada Kısayol bölümünde bulunan Hedef - Target "http://v9-hp.net " gibi olan ifadeyi silin.

    Firefox, Google Chrome, Internet Explorer gibi tarayıcılardan v9-hp.net   kısayolunu kaldırma​

    Internet Explorer kısayolundan v9-hp.net kaldırma:

    1. Masaüstün'deki  ve Tüm  programlar içerisindeki Internet Explorer kısayolunu sağ tıklayıp Özellikler'e seçin.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" yazdığından emin olun.
    3. iexplore.exe dan sonra  http://v9-hp.net   varsa bunu silin.

    Internet Explorer  v9-hp.net  nasıl kaldırılır?

    Firefox kısayolundan v9-hp.net kaldırma:

    1. Firefox kısayoluna (Masa üstündeki  Firefox ikonu veya Tüm programlar içerisinde) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" yazdığından emin olun.
    3. Firefox.Exe den sonra http://v9-hp.net  varsa bunu silin.
      Firefox v9-hp.net   nasıl temizlenir?

    Google Chrome:  v9-hp.net   kaldırma:

    1. Chrome'u açın, Tarayıcı araç çubuğundaki Chrome menü butonuna tıklayın. (Sağ köşedeki alt alta üç çizgi)
    2. Açılan menüden Araçlar'ı, daha sonra Uzantılar'ı tıklayın.
    3. Açılan sayfada "Unisales, Nation zoom, Proxy Tool, PortaldoSites Toolbar, Yontoo, BrowserProtect" vb. bilinmeyen eklentileri geri dönüşüm kutusu ikonuna tıklayarak kaldırın.
    4. Daha sonra tekrar Chrome menü butonuna tıklayın, açılan menüden Ayarlar'ı tıklayın.
    5. "Arama Motorlarını Yönet" butonuna tıklayıp açılan menüde Google'ı varsayılan yapın ve v9-hp.net 'u kaldırın.
    6. Daha sonra anasayfanızı değiştirmek için Ayarlar sayfasındaki "Başlangıçta" bölümünde "Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç"ı işaretleyin.
    7. Yanındaki butondan dilediğiniz sayfayı ayarlayın.

    Google Chrome kısayolundan v9-hp.net kaldırma:

    1. Chrome kısayoluna (Masaüstündeki Chrome ve Tüm programlar içerisindeki Chrome ikonu) sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayın.
    2. Kısayol sekmesinde Hedef kısmında yalnızca "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazdığından emin olun.
    3. chrome.exe'den sonra  http://v9-hp.net   yazan bir alan varsa onu silin.

    Chrome v9-hp.net    nasıl kaldırılır?

    Adım 4: Tarayıcıları sıfırlama

    Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız aşağıdaki linkten onun nasıl sıfırlanması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

    Opera nasıl resetlenir? Opera nasıl sıfırlanır?

    Chrome nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

    Adım 5: Malware temizleme genel bir bakım ve virüs temizleme

    Bu adımda v9-hp.net  ait  kayıt defteri girdileri ve v9-hp.net  ait dosyalar temizlenecektir.

    1. Malwarebytes anti-malware programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır?

    Malwarebytes anti-malware bilgisayarınızı Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçısı yazılımlara karşı tarayacaktır. Ayrıca virüsleri temizleyecektir.

    Tüm bu işlemlerden sonra  http://v9-hp.net  istenmeyen tarayıcı korsanı bilgisayarınızdan silinecektir.

    Anlatımlar Windows 7 işletim sistemi için yapılmıştır fakat Windows VistaWindows 8 ve Windows XP için kolayca uygulanabilir.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar naptıysam olmadı kaldıramadım bu mereti (v9 haberpress) daha önce;c/program data/adobe/taskil diye bi dosyayı silince gidiyodu ama artık ordada yok,her yolu denedim olmadı.Tam format için hazırlanırken bi şekilde kalktı şimdi neler yaptığımı anlatayım umarım faydam dokunur sizlerede bu virüsü yazanlara prim vermemiş oluruz virüs değil ama virüs diyorum çünkü daha illet bişey virüsden,virüsleri programlarla kaldırabiliyoruz çünkü.Buna hiçbir program fayda etmedi bende.Bir hafta boyunca denediğim sayısız yöntemi yazayım önce boşuna denemeyin sizde;1)Herkes başta bunu yapmanızı söyler artık ilkokul bebeleri dahi biliyo tarayıcının üstünde sağ tıkla özelliler tıklayıp kısayol düzeltme.2)Kayıt defterinde v9 aratıp silme,startpage ve searchpage düzeltme.3)Sayısız pragram deneme (malwarebytes,anti malware,spybot,spy hunter,combofix,junkware v.s) çok var daha.4)Uzantılardan bulmayı ümit etme ama yok öyle bi dünya :) .5)Aslında yazmıcam bunu burdaki biçok insan bunları düşünebilecek kapasitede ama yazayım;program ekle kaldırdan bilinmeyen toolbarları arama varsa kaldırma.(bende yoktu.) 6)Tarayıcıları sıfırlama chrome'da kullanıcıyı kaldırma hatta tüm tarayıcıları kaldırma(int.explorer dahil),hepsi yokken bile pc kapatıp açınca v9 uygulaması başlatılamadı hatası alıyordum ki pc'yi taratıp komple temizleyipde kapatıyodum.7)Görev zamanlayıcıdaki görevleri devre dışı bırakma.8)Bu ayın bütün güncelleştirmelerini kaldırma ve biçok bildiğim programı kaldırma(oyunlarla alakalı)9)Daha önce adobeyle geldiği için adobeyle alakalı ne varsa silme kaldırma.Daha biçok şey denedim bunlar aklımda kalanlar sayısız forum araştırdım yabancı forumlar dahil. (bu arada bu meleti yapan emeği geçen herkese sayısız hatim indirdim.)  10) Artık tek çare olarak formatı gördüğüm için kişisel verilerimi harici hard diske attım.Bende iki parça hard disk var,yedek olarak kullandığım hard disk'in kablosunu sökerken power'a bastım yanlışlıkla pc açılınca inanamadım tekrar tekrar başlatım gelmedi tarayıcıları yükledim gene restart'ladım bikaç kez gelmedi.Korka korka diğer hard diskin kablosunu taktım artık 1 tb'lık veri içinde onu arayacaktım gelirse.Ama ne alakaysa gelmedi.Tekrar restartladım bikaç kez şimdilik sıkıntı yok.Demem şu ki sadece c'nin içinde aramayın diğer kısımlarada bakın,böyle saçma bi şekilde çözeceğim hiç aklıma gelmezdi.Sizde de çözümü aynıdır demiyorum ama herşeyi denediyseniz birde bunu deneyin bişey kaybetmessiniz.Herkese kolay gelsin program kurarken veya oyun kururken mutlaka seçmeli kurulum yapıp yanındaki eklentileri iptal edipte kurun genelde buralara entegre oluyolar.

      efkey efkey (1)