Var olan html dosyalarini Visual Studio ile acip Layout Eklemek

Daha onceden olusturulmus html dosyalarini Visual Studio ile acip bu dosyalara layout uygulamam mumkun mu ?

tukle tukle (5)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HTML dosyalarının asp.net MVC viewlerinden çok farkı yoktur.

    Bir HTML sayfasını View'e çevirmek için   ve buna Layout uygulamak için

    HTML içindeki html, head, body etiketlerini temizleyin. Çünkü bunlar layouttan gelecektir.

    Uzantısını  cshtml veya hangi dili kullanıyorsanız ona uygun değiştirin

    @{
    Layout="layout.cshtml"
    }

    ifadesini sayfanın üstüne yerleştirin.

    Temel Html etiketlerini temizlemeden Layout uygulayamazsınız.

    cemkara cemkara (4215)