VB.NET TextBox'ı her üyeye aktarma

Formda 3 textbox 'ım var. Makbuzno , miktar , tarih. Database'imde 2 adet bölüm var. Biri üyelerin bulunduğu alan diğeri de üye id sine göre çekilen bilgiler(Makbuzno vb)
Yapmak istediğim textboxtaki tüm verileri makbuz tablosuna kaydetmek ama tüm üyelerin idsiyle kaydetmek

Örneğin :

üyeler:

id | Ad | Soyad |
-----------------------------
5 Forum Donanım
6 Donanım Forum

makbuz:

id | Makbuzno | Miktar | Tarih
------------------------------------------
5......55555 ...... 555tl . 8.7.2015
6......66666 ...... 555tl . 8.7.2015

Demek istediğim şekildeki gibi düşünürsek textbox a girdiğim veriler direk makbuz tablosuna gidecek ama üyelerdeki üye sayısı kadar ekleyecek. Yani yukarıdaki üyeler tablosunda 2 kişi var bu yüzden makbuz tablosuna 2 farklı id ve miktar tarih aynı şekilde giriş yapılacak. Bunu nasıl yapabilirim?

sergenk sergenk (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

      kmt.CommandText = "SELECT Count(id) from koop"
                Dim a As Integer
                a = kmt.ExecuteScalar()
    Dim b As Integer
                Dim c As Integer
                For b = 0 To a
                    kmt.CommandText = " SELECT plaka from koop where id=(" & b & ")"
                    c = kmt.ExecuteScalar

                    kmt.CommandText = "insert into aidat(plaka, MakbuzNo, Tarih, Miktar,Donem) VALUES (" & c & ",'" & TextBox1.Text & "','" & DateTimePicker1.Text & "','" & TextBox2.Text & "','" & TextBox3.Text & "') "
                    b = +1
                Next

    Amacım bu ama bu bile bi kere çalışıyor :)

    sergenk sergenk (1)