Vb.net Vebbrowser Kullanmadan Siteden Bilgi Çekme

Bunu Yapmak Mümkünmü Acaba Webbrowser Kullanmadan Google Chrome'da Siteden bilgi çekmek benim istediğim şey şu
Sitediki üyenin kullanıcı adını labela yazdırmak webbrowser kullanmadan
nasıl yapabilirim bunu teşekkür ederim.

mehmetbey mehmetbey (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Elbette mümkün. Site bilgileri sana Json ya da XML formatı ile vermiyor diye düşünüyorum. Bu durumda HTML Agility Pack den yararlanabilirsin.

    https://html-agility-pack.net/ adresinden tüm bilgilere ulaşabilirsin. HTML Agility Pack .net üzerinde kullanabileceğin bir kütüphanedir. Bununla bir web sitesindeki sayfalara istekte bulunabilir bu sayfalardan veri ayrıştırabilirsin.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için teşekkür ederim ama çok karışık gözüküyor ayrıca vb.net için bir anlatımına rastlayamadım ? mehmetbey 5 yıl önce
    • @mehmetbey elimden gelse kolaylaştırsam fakat, ne diyebilirim ki? İstediğin şey zaten kolay bir işlem değil, Yapabilmen içinde html parsing yapman lazım. Bu bir kütüphane. Nuget üzerinden yükleyebilirsin. alattin 5 yıl önce