vb.net Webview de url adresini texte yazdırma nasıl?

merhaba arkadaşlar visual basic.net de ben webview nesnesi ile girilen web adresinin yani diyelimki webview google.com adresinde işe texte google.com yazcak veya uzmanim.net ise onu yazcak yani webview her yeni sayfaya gittiğinde site adresini url sini textboxa yazcak bunu eskiden webbrowser nesnesine documentcompleted olayına

textbox1.text = WebBrowser1.Url.ToString()

kodunu yazarak elde edebiliyordum. lakin webview de sanırım url olayı yok baya bi kurcaladım ama bir türlü yapamadım. yardımcı olabilirseniz sevinirim. teşekkürler.

alierke alierke (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Şunu buldum, işine yarar sanırım;

     Private Sub WebView1_NavigationCompleted(sender As Object, e As Microsoft.Toolkit.Win32.UI.Controls.Interop.WinRT.WebViewControlNavigationCompletedEventArgs) Handles WebView1.NavigationCompleted

            MessageBox.Show(sender.Source.ToString())
        End Sub

    WebView kontrolünün NavigationCompleted olayında sender ilan gelen verideki Source özelliği istediğini veriyor. WebView kontrolünden url almak için kullanabilirsin.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

      çok teşekkürler hocam oldu saolun

      alierke alierke (3)