VB.net Yada C# .sys uzantılarını görme ve işlem yapma nasıl yapılır?

Merhaba İyi Günler Öncelikle, Benim aylardır üstünde çalıştığım birşey var ama yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Piyasada şöyle bir program var

Ben aynı buradaki gibi .sys uzantılarını gösterebilecek birşey arıyorum ve yapmaya çalışıyorum bu konuda yardımcı olucak arkadaşlar varsa yanıtlarını şimdiden görmek için sabırsızlanıyorum
şimdiden teşekkür ederim bu okuyan arkadaşlara.

İyi Günler

mehmetbey mehmetbey (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sistemdeki aygıt sürücülerine erişmek istiyorsun. Şu şekilde alabilirsin.

    Önce Projene referans olarak System.Management.dll dosyasını ilave et.

    Daha sonra direktif olarak şunu belirt:

    using System.Management;
     ManagementObjectSearcher searcher = new ManagementObjectSearcher("SELECT * FROM Win32_SystemDriver");
                foreach (ManagementObject obj in searcher.Get())
                {
                    string s;

                    //Path Name
                    try
                    {
                        if (obj != null)
                        {
                            s = string.IsNullOrEmpty(obj.GetPropertyValue("PathName").ToString()) ? string.Empty : obj.GetPropertyValue("PathName").ToString();

                        }
                    catch (Exception)
                    {

                    }

    Sorgu ile oynayarak farklı değerleri alabilirsin. İşletim sistemi sınıfları ile ilgili detaylı bilgiyi ulaşabileceğin özellikleri buradan bulabilirsin: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/desktop/CIMWin32Prov/win32-systemdriver

    alattin alattin (16999)