.vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

Ben arada bu hatayı alıyorum nedeni nedir acaba?=.vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

Ve bu hatayı nasıl düzeltebilirim.

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    .vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok hatasını durduk yere mi alıyorsun? Mesela bilgisayar açıldığında filan.

    Eğer bu hatayı durduk yere alıyorsan bilgisayarında virüs taraması gerçekleştir.

    Bilinçli şekilde .vbs dosyası çalıştırmayı deniyor ve bu hatayı alıyorsan o zaman şunu yap

    1. komut istemini çalıştır: Windows ve R tuşlarına bas. Sonra buraya cmd yaz.
    2. Daha sonra komut isteminde şu komutları sırası ile kullan
      regsvr32 vbscript.dll

      dllregisterserver başarı ile gerçekleşti mesajı alacaksın.

    Bu işlemler javascript ve visual basic script dosyalarını işleyecek olan kütüphaneleri kayıt etmiş oldun.

    64 bit windows kullanıyorsan önce komutları çalıştırmadan şu komutu kullan:

    cd "%systemroot%\SysWow64"

    Bu seni C:\Windows\SysWOW64> klasörüne atar. Orada yukarıdaki komutları tekrar gir.

    ---------------------------------------
    64 bit işletim sistemi için:
    cd "%systemroot%\SysWow64"

    regsvr32 jscript.dll
    regsvr32 vbscript.dll

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

      Kayıt Defteri Düzenleyicisine girin .

      Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\.vbs bu konuma gidin

      .vbs dosyasına tıklayın bir kez .

      Her şeyi silin sağ taraftan

      Bir tanesi silinmeyecek yani (Varsayılan) ona çift tıklayın

      Her şeyi silin içindeki sonra İçine VBSFile yazın .

      dogancanyr dogancanyr (1)