.vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

bilgisarayımda oyun oynarken .vbs dosya uzantısı ıcın bır komut dosyası altyapısı yok hatası alıyorum yardımcı olurmsuunuz bu hep 5 sny de bır gelıyor -https://hizliresim.com/gbLz1N- resimde burda yardımcı olurmsuunuz

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Daha önceden @hakan bir çözüm paylaşmıştı dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin.

    .vbs dosya uzantısı icin bir komut dosyası altyapısı yok

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • reis onları denedımde devam edıyo ondan sordum. abdullah53 4 yıl önce

    CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve aşağıda ki kodları sırasıyla girin;
    Sisteminin 64 bit olduğunu varsayarak;
    cd "%systemroot%\SysWow64"

    regsvr32 jscript.dll
    regsvr32 vbscript.dll

    CMD'yi tekrar açın ve sfc/scannow
    Bitmesini bekleyin, eğer hata alırsanız sistemi güvenli modda çalıştırırak tekrar deneyin.( Tarama uzun sürebilir )

    Edit : Bu yöntemi denemişsin ve olmamış, bunun dışında bu sorunu çözecek bri şey bilmiyorum maalesef, Format atmayı deneyebilirsin.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Kayıt Defteri Düzenleyicisine girin .

      Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\.vbs bu konuma gidin

      .vbs dosyasına tıklayın bir kez .

      Her şeyi silin sağ taraftan

      Bir tanesi silinmeyecek yani (Varsayılan) ona çift tıklayın

      Her şeyi silin içindeki sonra İçine VBSFile yazın .

      dogancanyr dogancanyr (1)