VCOMP100.DLL hatası

Bilgisayarda bir uygulamayı çalıştırmak istediğimde VCOMP100.DLL bulunamadı hatası alıyorum.

VCOMP100.DLL dosyadı nedir? VCOMP100.DLL dosyasını nereden indirebilirim?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VCOMP100.DLL nedir?

    VCOMP100.DLL Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) uygulamasına ait bir dynamic link library yani dinamik link kütüphane dosyasıdır.  Bazı oyun ve uygulamar çalışmak için Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) uygulamasına ihtiyaç duyarlar.

     Visual C++ dili ile geliştirilmiş oyun ve uygulamaların çalışması için Windows işletim sisteminde Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) yüklü olmalıdır. Eğer bilgisayarda Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) yüklü değilse VCOMP100.DLL hatası alınır. VCOMP100.DLL hatasının çözümü için bilgisayara bu paket yüklenmelidir.

    VCOMP100.DLL nereden indirilir?

    VCOMP100.DLL dosyasını tek başına indirmek yerine Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) yüklenmelidir. Elbette çeşitli sitelerden VCOMP100.DLL dosyasını tek başına da indirebilirsiniz. Fakat bu sefer başka hatalar alırsınız.

    Eğer Windows 32 bit kullanıyorsanız VCOMP100.DLL indirme için

    Eğer Windows 64 bit kullanıyorsanız  VCOMP100.DLL indirme için

    Uygun paket yükmelerinden sonra  VCOMP100.DLL hatası çözülecektir.

    murat murat (12492)