VDSL hat değerlerim nasıl?

Merhabalar. Türk Telekom 24Mbp/s Yalın HiperNet kullanıyorum. Modem üzerinden değerlere baktım, sizce değerler iyi mi? Görseldeki değerlerin anlamı ve açıklaması nedir? Teşekkürler şimdiden. 🤗

Görsel 1: https://hizliresim.com/rUPvVU

Görsel 2: https://hizliresim.com/8CUkB2

erhan23 erhan23 (10)
3 yıl önce sordu

  • Speedtest üzerinden test yap ve sonucu bizimle paylaşır mısın? darkcrak 3 yıl önce
  • Hat değerlerini soruyor, vereceği hız testi bilgileri bir işimize yaramaz, elimizdeki bilgiler yeterli @darkcrak hydra 3 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Hat değerleri nedir ne değildir aşağıdaki konulardan öğrenebilirsin. Onun dışında hat değerlerin iyi, bir sıkıntısı yok gözüküyor, kullanırken kopma sorunu yaşamıyorsun değil mi?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Kopma falan yaşamıyorum ama oyunlarda ping sanki oynuyor bayağı. pubg mobile kablolu bağlantıda 80 altına düştüğünü görmedim. Zula da 23-28-33-40 ping arasında değişiyor. Normalmidir bilemedim ? erhan23 3 yıl önce
  • yeni geçtim telekoma, iyi sevindim o zaman hat değerlerime :) :) erhan23 3 yıl önce
  • Tekrar baktım CRC hataları 1, 5 gözüküyor. Hat zayıflaması ise 0 gözüküyor, doğru mu yanlış mı bilemedim yoksa yazılım hatası mı var? Eğer doğru ise 20 dB altı çok iyi olduğu için line attenuation sende de iyi olacak, ben de de up 0.1 download, 5.4 dB gözüküyor Line Attenuation. Turk Telekom kullanıyorum Hipernet 50. Peki santrale olan uzaklığınız kaç metre? Ping sorununu bilmiyorum, ben de CS'de yer yer 80 pnig alıyorum yeri geliyor 50 ping'e düşüyor. Zula ise 40 ping biraz fazla gibi geldi sonuçta sunucular Türkiye de, en azından 15 - 20 pingle oynaman lazımdı, bu bile fazla gerçi. PUBG Mobile Türkiye sunucusu var mı bir fikrim yok eğer yoksa PUBG Mobile biraz normal. Anlık ping, kopma, yavaşlama yaşamıyorsan ortada bir sorun yok. @erhan23 hydra 3 yıl önce
  • santral saha dolabına uzaklık 200 metre, adsl de iken hat zayıflaması vardı. vdsl ye geçtim işte modem ayarlarında görseldeki yazıyor. bu arada tip 23 erişim kabini de var, ona mesafe 30-40 metre uzaklıkta. daha hangisine bağlı olarak interneti kullanıyorum bilmiyorum. Fiber altyapımda yok. Fiber kutusu vs. de binada yok.. müşteri hizmetleri 62178 mbps ye kadar altyapınız destekliyor dedi. Ama 50 civarlarında alırım tahminimce. Ya da tam alırım hızı bilmiyorum. Ping konusu ise; 15 ping ile zulayı şu ana kadar oynamadım. Bugün oynadm 22-33 ping arasında geziyordu pingim. Pubg mobile ping 75-84-92 arada 100 de oluyor. Bu arada modemim airties air 5650 v3. erhan23 3 yıl önce
  • Zula hakkında bir fikrimm yok ama osnuçta sunucula Türkiye de olduğu için düşük ping almak gerekiyor diye düşünüyorum. Fiber kutusu olmaz zaten, VDSL direkt aynı hattan verilebilir. @erhan23 hydra 3 yıl önce
  • doğrudur hocam erhan23 3 yıl önce