veri çekme sorunu

Unable to load the specified metadata resource. <mvc web projemi  veri bağlantısından sonra çalıştırınca yan taraftaki hatayı alıyorum.Yardımcı olabilir misiniz?

mylili mylili (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    MetadataException: Unable to load the specified metadata resource hatasının sebebi Entity Framework modellerini tanımlayan, bir XML dosyası olan EDMX dosyasının yüklenemiyor olduğudur:

    MetadataException: Unable to load the specified metadata resource hatası Connection string yani bağlantı ifadeniz hatalıysa olabilir Bağlantı ifadesini değiştirmemiş olabilirsiniz ama bağlantıyı etkileyecek  başka bir şey değiştirmiş olabilirsiniz.

    EDMX dosyasını databaseden ürettiyseniz, yeniden oluşturabilirsiniz.

    murat murat (12492)