"Veri kaybını önlemek için programı kapatın" windows 8

Windows 8 Kullanıcısıyım. Splinter Cell Blacklist oyununu açtıktan 10-15dk sonra "Veri kaybını önlemek için programı kapatın." uyarısı alıyorum kapatmazsam windows hata veriyor. Lütfen bir çözüm yolu gösterin...

mustafa38 mustafa38 (72)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorunun sebebi genelde hafıza yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Windows'ta Page File diye bir özellik bulunmaktadır. Normalde bu özelliği kapatmak sorun yaratmayacaktır fakat bu tür oyunlarda bu özelliğin kapatılmış olması sorun çıkarmaktadır. Bu özelliği tekrar devreye sokmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

    1. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özelliklere girin.
    2. Sol taraftaki "Gelişmiş Sistem Ayarları"na tıklayın.
    3. Gelişmiş sekmesindeki Performans kısmının Ayarlar'ına tıklayın.
    4. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesine geçin. Burada Sanal Bellek bölümündeki gösterilen MB Windows tarafından RAM gibi kullanılan sabit disk alanıdır ve sorun bu alanın yeterince büyük olmamasıdır.
    5. Değiştir butonuna tıklayın ve üst kısımdaki "Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" kısmındaki işareti aktif hale getirin (tik işareti koyun).
    6. Tamam'lara tıklayıp bilgisayarı yeniden başlatın.

    Muhtemelen sorun çözülmüş olacaktır.

    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      Lütfen bana'da bu hata için yardımcı olun.Sizin dediğiniz gibi bütün herşeyi yaptım fakat bende zaten otomatik idi yine aynı hatayı alıyorum

      xysf31 xysf31 (1)