Vertical Mouse nedir, ne için kullanılır?

Uzun süre bilgisayar başında vakit geçiren kullanıcıların problemlemlerinden bir taneside bilek rahatsızlığıdır. Bu rahatsızlık ilerlediği zaman Karpal Tünel Sendromu adlı bir hastalık boyutuna gelebiliyor. Bu hastalık , Bilekte uyuşma, ağrı hatta bazen uykudan uyandırcak kadar şiddetli ağrılara yol açabiliyor.

Bu sorunu göz önüne alarak tasarlanmış mouslar bulunuyor. Bu mouse'lara verilen isim ise Vertical Mouse (Dikey Fare).

Aşağıda detaylı bir açıklama yapılmıştır...

tahatugyan tahatugyan (1206)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vertical Mouse nedir: Bu Mouse türü  diğer Mouselara göre farklı bir tasarıma sahiptir. Diğer Mouselara göre daha kullanışlı ve daha sağlıklıdır. Bilek sağlığı göz önüne alınarak tasarlanmıştır. Uzun süre bilgisayar kullanan kullanıcılar için ideal bir Mouse türüdür.

    Bu fareleri Ankel,Logitech,Delux,Evoluent vb firmalar kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı türünü üretiyor. Vertical Mouseların amacı kullanıcıya ergonomik ve sağlıklı bir deneyim sunmaktır.

    Tasarımı bakımından ilk başta biraz kullanmakta zorluk çekseniz bile alıştığınız zaman size rahat gelecektir.

    Dikey fareler piyasada hızla yaygınlaşmakta ve doktorların tavsiye ettiği bir Mouse türüne bürünmektedir. Bu fareler Türkiye’de pek fazla yaygın değil internette bir kaç firma tarafından satılmaktır.

    Fiyatları diğer farelere nazaran biraz daha yüksek olabiliyor. Ancak yurtdışından istetirseniz Türkiye’deki fiyatından daha ucuz fiyata sahip olabilirsiniz

    Aşağıdaki görsele baktığımız zaman farkı daha iyi anlıyoruz

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Bu ne hassasiyet böyle?! Herkes sıhhatine ve konforuna düşkündür ama bu derecesinede çok rastlanmaz hani. Amazon'dan bu gelecek olmalı. Shhatli ve konforlu günlerde kullanmanı diliyorum. :) temmuz 7 yıl önce
    • Aynen amazon dan gelecek olan ürün bu sağlık her şeyden önce geliyor benim için :) tahatugyan 7 yıl önce
    • Başka kullanıcılarında bilgilenmesi için bu yazıyı yazdım umarım faydalı olmuştur... tahatugyan 7 yıl önce