Vestel Venüs sistem güncellemesi nasıl kapatılır?

Vestel venüs telefonlarda sistem güncellemesi nasıl kapatılır?

Vestel Venüs Android güncellemesi nasıl kapatılır?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Vestel venüs telefonlarda sistem güncellemesi nasıl kapatılır?

    Vestel Venüs telefonlarda sistem güncellemesini bazen kapatmak isteyebilirsiniz. Vestel Venüs sistem güncellemesi kapatmak için şu yolu izleyebilirsiniz:

    1. Venus 5.9.4 Yazılım güncellemesi gibi güncelleme bildirim geldiğinde bu güncelleme bildirimi üzerinde basılı tutun.
    2. Karşınıza Google Play hizmetleri gelecektir.
    3. Engelle - Bu uygulamadan gelen bildirimleri asla gösterme seçeneğini açık duruma getirin.

    Bu şekilde artık Vestel venüs güncelleme bildirimlerini kapatmış oldunuz. Artık güncelleme bildirimi almayacaksınız.

    Vestel Venüs sistem güncellemeleri genelde Android sistemine ait güvenlik güncellemelerini içerir. Bu sebepten güncellemeleri zorunlu olmadıkça kapatmayın.

    Fakat mesela hiç internete bağlanmayan bir telefon için, eğer bir sorun yoksa bu tür güncellemeleri yüklemek gereksiz olacaktır. Bazen performans ile ilgili güncellemeler bu güncelleme paketinin içinde olabilir. Bu durumda daha hızlı bir telefon, daha iyi bir pil performansı için bu güncellemeler yüklenebilir.

    Yaşlı birinin kullandığı telefon için bu güncelleme uyarıları sıkıntı çıkarabiliyor. Örneğin bir arkadaşımın babası telefonu sadece aramalar için kullanıyor. Ama arada çıkan bu güncelleme uyarısı kafasını karıştırıyordu. Bu sebepten kapatma gereği duyduk.

    hakan hakan (15424)