vfgj uzantılı Fidye Virüsü girdi bilgisayarıma, dosya gezgini çok kasıyor, virüsü tamamen nasıl temizlerim formatsız?

vfgj uzantılı fidye virüsü girdi geçen bilgisayarıma henüz çözümü yok benimkinin format atmak istemiyorum çok önemli dosyalarım var ama bilgisayarım o kadar yavaşladı ki malwarebytes indirdim virüsleri sildim ama başka programda virüs tespit ediyor. Dosya gezginine giremiyorum hiçbir şekilde. en azından bilgisayarımı nasıl hızlandırabilrim bir bilgi verin lütfen :(

prettymuhterem prettymuhterem (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    vfgj STOP DJVU fidye yazılımına ait uzantı, dediğiniz gibi şifreli dosyaları çözmenin bir yolu şuan için yok.

    Kaspersky Rescue Disk gibi USB bellek üzerinden açılış yapabileceğiniz bir antivirüs yazılımına ihtiyacınız var.

    https://www.kaspersky.com.tr/downloads/thank-you/free-rescue-disk buradan indirin ve bunu RUFUS programı ile USB belleğe yazdırın.

    ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır?

    Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve açılışı USB bellekten yapın. Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarı temizleyin.

    hakan hakan (15394)