Vga kablosu monitör

Bilgisayarı temizledikten sonra kasayı yeniden çalıştırdığımda ekranda mavilik vardı ve bazı renkleri de göstermiyordu , vga kablosu bozulmuştur diye yeni kablo aldım bu sefer de renk konusunda sıkıntı olmamasına rağmen pc monitörü algılamıyor yani genel pnp olmayan ekran olarak görüyor bu sorun da şuna sebep oluyor bazı çözünürlükleri göstermiyor ayriyetten oyunlarda vs input not supported hatası veriyor  sorun neyle alakalı olabilir tam olarak anlamış değilim.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Monitöre giden ve ekran kartında bulunan diğer giriş çıkışlardan görüntü almayı denedin mi ? DVI, HDMI, VGA TO DVI  vs vs

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @hydra An itibariyle sorunu çözdüm iki farklı yerden kablo alıp denemiştim ama olmadı bir akrabada fazladan varmış istedim sorunum çözüldü diğer girişleri denemiştim fakat siteye soruyu yazdığımı unuttum. şimdi soru biraz daha değişmiş oldu neden bazı vgalarda monitörü tanımıyorken bunda tanıyor yani tam olarak ne farkı var ? yardımınız için teşekkürler ahmet5847 3 yıl önce

    Bende bir bilgisayarı tamir etmiştim fakat herşey normal gidiyordu kabolar yerli yerinde idi fakat görüntü hiç bir türlü gelmemişti bende tüm işlemleri geriye aldım yani söktüğümü ve taktığımı tekrar söküp taktım kısacası yaptığım tüm işlemleri geriye sardım ve tekrardan bilgisayarı taktım ve sorun düzeldi meğersem ramda sorun varmış ve ram'ı çıkarttım ve içerisindeki tozu sildim ram yuvasındaki ve tekrardan geriye taktım sonra yine açmaya çalıştım ve açıldı bana sorarsan temizlik yaparken neleri çıkarttın taktıysan tekrardan çıkart tak.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @darkcrak An itibariyle sorunu çözdüm iki farklı yerden kablo alıp denemiştim ama olmadı bir arkabada fazladan varmış istedim sorunum çözüldü diğer girişleri denemiştim fakat siteye soruyu yazdığımı unuttum. şimdi soru biraz daha değişmiş oldu neden bazı vgalarda monitörü tanımıyorken bunda tanıyor yani tam olarak ne farkı var ? yardımınız için teşekkürler ahmet5847 3 yıl önce
    • Kablodan kabloya fark var @ahmet5847 darkcrak 3 yıl önce