VHDX dosyalarını Bağla deyince hata veriyor

Bu sorunu nasıl çözebilirim? İSO dosyalarında bu sorun yok sadece vhdx dosyalarını bağlamaya çalışırken bu hatayla karşılamıyorum. Başka vhdx dosyalarında da aynı hatayı veriyor.

[Window Title]
Dosya Bağlanamadı

[Content]
Ne yazık ki dosyayı bağlamayla ilgili bir sorun oldu.

[Tamam]

oluk oluk (47)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Vhdx ve ya vhd dosyası sanal hard disk olduğu için windows bunu açamaz. Hyper-v üzerinden eğer ki içinde işletim sistemi var ise sanallaştırma teknolojisiyle bu diski kullanabilirsiniz.

    astrayos astrayos (141)