Viber mesaj geçmişi silme

iyi günler samsung S3 ve xperia ion telefon kullanıyorum. Viber'den mesajlarımı sildiğimde ben hem cihazdan hem de viber'den siliniyor sanıyordum. Cihazıma kayıt yapmış bu nasıl oluyor ve bunu nasıl önlerim?

Telefonlardan birinden Viber mesajlarımı sildiğimde diğer telefondaki Viber mesaj geçmişinin silinmesi mümkün mü?

leodines leodines (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Viber mesaj geçmişini sunucuda değil telefonda tutar.

    Yani mesajları silmek istiyorsanız her iki telefonda da, viber kullandığınız, ayrı ayrı History yani geçmişi silmeniz lazım.

    Telefondan birinden sildiğinizde diğerinde de mesaj silinmez. Silme işlemini diğer telefonda da yapmalısınız.

    Viber da geçmişi /history silmek için

    1.  Alt alta üç nokta şeklindeki menüye dokunun.
    2. More Options  / Daha seçenek bölümünne dokunun.
    3. Settings / ayarlar'a dokunun.
    4. Calls And Messages / Aramalar ve Mesajlar bölümüne dokunun.
    5. Clear Message History / Mesaj geşmişini temizle seçeneğine dokunun.
    6. Tüm mesaj geçmişinin sileceğine dair bir uyarı gelecektir.  Clear / Temizle seçeneğine dokunarak onay verin.

    Bu işlemden sonra Viber'da mesaj geçmişi silinecektir. Bu işlemi Viber kullandığınız her iki telefonda da yapmalısınız. Sunucu taraflı mesaj saklanmadığı yani yerelde mesajlar saklandığı için bu şekilde temizlemelisiniz.

    hakan hakan (15409)