Viber silinen mesajları geri alma ?

Samsung S4 mini kullanmaktayım. Vider ile bir kişi ile yaptığım konuşmayı yani mesajlaşırken telefonumun uygulama bilgisi ekranın Viber programı ile ilgili önbelleği sil ve veriyi sil bölümünden hafıza da yer açılsın diye silme işlemi yaptım. Bu işlemden sonra Viber ile ilgili tüm yaptığım mesajlaşmalar silindi. Bu mesajları geri getirmenin bir yöntemi herhangi bir yerde yedeği bulunmakta mıdır? Viber da silinen bu konuşmamı nasıl geri getirebilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

mertyakar mertyakar (32)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Viber mesajları /data/data/com.viber.voip/databases/viber_messages yolunda tutar.

    Viber mesajları SQLite verittabanında tutar.

    Root edilmiş Android cihazlarda bu yola ulaşabilirsiniz.

    Viber mesajları kullanıcı gizliliğine verdiği önemden dolayı sunucuda tutmaz.

    Eğer yedek almadıysanız, Viber resmi böylemine göre, Viber'da silinen mesajlar geri alınamaz. Siz yedek almadıysanız başka bir yerde mesaj yedeğiniz tutulmaz.

    Android için silinen dosyaları geri getirme programları işe yaramayacaktır. Çünkü veriler veritabanından siliniyor.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

    • çok teşekkürler.. root edilmeyen bir telefonda kurtarma işlemi mümkün olur mu? mertyakar 9 yıl önce
    • Telefon root edilmiş olsa bile kurtarma işlemi çok mümkün görünmüyor. Hiç denemedim fakat mesajları SQLite veritabanında tutmasından dolayı çok da ümitli olmamak lazım alattin 9 yıl önce
    • mesajları telefonda local storage gibi kullanılıyor sanırım bu yüzden çözülemiyor anladığım kadarıyla. mertyakar 9 yıl önce
    • Aynen öyle. Yoksa bir dosya olarak saklasa geri getirilmesi kolay olurdu alattin 9 yıl önce