Video bulanıklaştırma nasıl yapılır? Videoda belirli bir alan nasıl bulanık yapılır?

Video bulanıklaştırma nasıl yapılır? Videoda belirli bir alan nasıl bulanık yapılır? Videoda belirli bir alanı ya da videonun tamamını bulanıklaştırmak için program var mıdır? Ücretsiz video düzenleme programı nasıl indirilir?

damlakoc damlakoc (1391)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video bulanıklaştırma nasıl yapılır? Videoda belirli bir alan nasıl bulanık yapılır?

    Video bulanıklaştırma ya da videoda belirli bir alanı bulanıklaştırmak için video düzenleme programı kullanmanız gerekiyor. Video düzenleme programı kullanmadan video bulanıklaştırma işlemi yapılamaz.

    Video düzenleme programı ile video bulanıklaştırma

    Video düzenleme programları ücretli ve ücretsiz programlar olarak ikiye ayrılabilir. Video bulanıklaştırma vb. işlemler için ücretsiz video düzenleme programlarını kullanabilirsiniz. Eğer daha profesyonel işlemler yapacaksanız ve/veya işinizin bir parçası video düzenleme olacaksa o zaman ücretli programları kullanmayı düşünebilirsiniz.

    Video bulanıklaştırma işlemi hemen hemen tüm video düzenleme programlarında mevcut ve benzer. Videoda belirli bir alanı bulanıklaştırmak ise farklılık gösterebilir.

    Ücretsiz Video Düzenleme Programı

    İnternette kolaylıkla bulabileceğiniz video düzenleme programları  var. Neredeyse hepsi video bulanıklaştırma ve videoda belirli bir alanı bulanıklaştırma için kullanılabilir. Önermek gerekirse OpenShot programını kullanabilirsiniz. Video düzenleme programları arasında kullanıcı arayüzü ve özellik açısından öne çıkan bir program. Tamamen ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

    OpenShot indirme linkine tıklayarak indirin.

    Video düzenleme programı indikten sonra kolay bir kurulum işlemi var. Kısa sürede kurulum tamamlanıyor.

    Video bulanıklaştırma nasıl yapılır?

    Video bulanıklaştırma için OpenShot programını açtıktan sonra bulanıklaştırmak istediğiniz videoyu ekleyin.

    Efekt bölümünden bulanıklaştırma seçeneğini sürükleyip videonun üzerine bırakın. Videonun tamamı bulanıklaşacaktır.

    Videoda belirli bir alan nasıl bulanık yapılır?

    Videoda belirli bir alanı bulanıklaştırma için OpenShot programını açın ve istediğiniz videoyu ekleyin.

    Daha sonra video üzerine sağ tıklayarak kopya+yapıştır ile çoğaltın.

    Videolardan birini seçin ve efekt bölümünden kırp seçeneği ile bulanıklaştırmak istediğiniz alanı daraltın.

    Bulanıklaştırmak istediğiniz alanı kırptıktan sonra efektler bölümünden bulanıklaştır efektini seçin ve kırptığınız videonun üzerine sürükleyin.

    İki videoyu üst üste olacak şekilde ayarladıktan sonra videoda belirli bir alanı bulanıklaştırma işlemi tamamlanacaktır.

    Video bulanıklaştırma nasıl yapılır? Videoda belirli bir alan nasıl bulanık yapılır? sorusunun cevabı hakkında anlamadığınız bir bölüm varsa soru olarak bize iletebilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)