Video Dosyasının boyutunu sıkıştırıp küçültmek mümkünmü?

Elişmdeki 60 MB'lık .ts uzantılı video dosyasını orjinal halini bozmadan yani başka hiç bir codec vb. dönüştürme işlemine sokmadan sıkıştırıp boyutunu küçültebilirmiyim. Winrar, 7z , zip gibi programları denedim pek küçültmüyor, bu alanda bir gelişmiş Araç program, yol var mıdır?

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video, resim gibi dosyalarda sıkıştırma verimli bir iş değildir. Yani sıkıştırsan bile istediğin oranda boyutta azalma sağlayamazsın. Videolar metin dosyaları gibi veya diğer dosyalar gibi yüksek oranda sıkışmaz.

    Başka bir formata çevirmeden, farklı bir codec kullanmadan boyutu yüksek oranda düşürmen mümkün değil.

    alattin alattin (16984)