Video Full HD olmasına rağmen HD iniyor

Facebook'ta bir video var, video 1080p, indiriyorum, 720p ya da daha düşük kalite indiriyor. Farklı farklı siteler denedim, ya 720p, ya da 480p gibi kalitelerde indiriyor. Fakat 1080p indiremedim.. Nasıl indiririm?

huroh huroh (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Videoya sağ tıklayıp Özellikler'e baktığında Ayrıntılar bölümünde 1280x720 yazıyor mu? Yani 720P olduğuna neye göre karar verdin bunu merak ettim.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Çünkü videoyu YouTube koydum.. huroh 5 yıl önce

    Çoğu site senin bağlantı hızına göre otomatik olarak video kalitesini belirler ve sana onu sunar. Böyle bir sorun yaşıyor olabilirsin.

    Bir de Facebook'a HD olarak mı yükledin? Yani şu ayarı yaptın mı?

    Facebook uygulamasını kullanarak videoları HD olarak yüklemek için:

    1. Sağ alt köşedeki  simgesine dokunun.
    2. Aşağı inin ve Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar'a dokunun.
    3. Medya ve Kişiler'e inin ve Videolar ve Fotoğraflar'a dokunun.
    4. Video Ayarları'nın altından HD Yükle'nin yanındaki dokunarak düğmeyi açın (yeşil renkte).
    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Facebook'ta FHD olan o videoyu indirdim, Youtube yükledim, HD yani 720p yüklemiş.. huroh 5 yıl önce