Video hardware error

Problem: Video hardware error
Files that help describe the problem:
WD-20150111-2111.dmp
sysdata.xml
WERInternalMetadata.xml
 View a temporary copy of these files
Warning: If a virus or other security threat caused the problem, opening a copy of the files could harm your computer.

Bu Wındows'ta problemlere çözüm araması yaptıktan sonra bulduğum sonuç :

1.Ekran kartı sürücüsü güncellemelerini kontrol ettiğimde sürücü güncel diyor silip tekrar mı yüklemem gerekir

2.Bu sorun bilgisayarda donma problemine neden olur mu ( bilgisayarım ara ara donuyordu çünkü )

3.Sorunun yazılımsal mı yoksa grafik kartının kendisi ile alakalı mı olduğunu anlamanın yolu nedir

4.Bu durum harddiskte badsector yaratırmı

5.Bilgisayarda Win 7 64 bit var ... Formatlayıp 8.1 kurmayı düşünüyorum ... Eğer sorun devam ederse ekran kartını değiştireceğim ...

Not: ekran kartı - Asus Gtx 560 ti

HDD : Kingston Hyper X ( SSD - 240 GB )

Çok teşekkürler şimdiden ...

ongun ongun (90)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Video hardware error hatası genelde güncel olmayan sürücülerden kaynaklanır.

    1. Ekran kartı sürücülerini chipset üretici sitesinden yükleyin. Nvidia sürücülerini buradan indirebilirsiniz.
    2. Bu sorun bilgisayarda donmalara sebep olabilir. Ekran sürücüsü çalıştırmayı durdurduğunda kısa süreli donmalar olacaktır.
    3. Bu sorun genelde yazılımsal bir sorundur. Donanım olma ihtimali çok düşük bir ihtimal.
    4. Hardiskte bad sektör sorununa yol açmaz.
    5. Farklı bir işletim sistemi yüklemek çoğu zaman sorunu çözer. Windows 8.1'e geçebilirsiniz.

    Video hardware error hatası genelde bozuk, güncel olmayan ekran kartı sürücüsü sorunudur. Bazen işletim sisteminde oluşan sorunlar da buna sebep olabilir.

    Eğer sürücüleriniz ve işletim sisteminiz güncel ve sorun devam ediyorsa temiz kurulum (format + yeni kurulum) vey farklı bir işletim sistemi yüklemek sorunu çözecektir.

    Bu aşamada ekran kartınızı değiştirmeye gerek yok diye düşünüyorum.

    murat murat (12492)