Video izleme servisi Nasıl kapanır?

Merhaba arkadaşlar,

Çözümü varmıdır bilmiyorum ama internetten video izleme servisini kaldırabilirmiyim?

Kardeşim 7/24 film izliyor kota düşmesin diye kaç gündür internete bağlanmıyorum acaba Panel yada TTNET'in kendi sitesinden videoları açmama şeyi var mı ?

hasan9758 hasan9758 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba;

    Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım fakat video izleme servisini tamamen devre dışı bırakmayı göremedim, ancak otomatik oynatılan videoları devre dışı bırakma seçeneği var buda bir nevi senin için yararlı olabilir

    Bu işlem aşamaları internet tarayıcına göre değişiyor ben sana 3 tarayıcıda da chorome,opera ve firefox üzerinde çözüm yolunu paylaşacağım

    1 : Google Chorome;

    - İlk olarak sağ üst köşede Menü bölümünde Ayarlar kısmını girin

    - Ayarlar sayfasının en altındaki Gelişmiş Ayarları Göster bağlantısına tıklayıp gelişmiş ayarları açın

    Gizlilik menüsünde İçerik Ayarları butonuna tıklayın

    - Açılan menüde Eklentiler bölümü altında Eklenti içeriğinin ne zaman çalıştırılacağını ben seçeyim(Eğer bu seçenek yoksa Tıklandığında Oynat'ı) işaretleyip bitti deyin.

    2 : Opera;

    - Sol üst köşede opera menü butonu üzerinde ayarlar bölümüne gidin (Kısa yoldan gitmek için Alt+P tuşlarını kullanın)

    - Ayarlar sayfasındaki menüde Web Siteleri sekmesine girin. Daha sonra sağ tarafta bulunan Yan Uygulamalar Panelinin altında Oynatmak için tıkla seçeneğini işaretleyin

    3 : Mozilla Firefox;

    - Firefox tarayıcınıza girin ve üst kısımda bulunan adres çubuğuna about:addons yazın ve aratın.

    - Açılan pencerede Yan Uygulamalar sekmesini girin ve Shockwave Flash uygulamasının sağındaki aşağı açılır menüden Etkinleştirmek İçin Sor seçeneğini seçin.

    Umarım faydalı olmuştur…

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Panel üzerinden değil ama ADSL modem üzerinden Video sitelerine erişim kapatılabilir.

      Eğer film izleme işlemi bilgisayar üzerinden yapılıyorsa bir içerik fitre yazılımı yüklenebilir.  K9 Web Protection bunlardan biri. yükledikten sonra Video kategorisi yasaklanabilir. Böylelikle erişim engellenir.

      hakan hakan (15394)