Video izlerken siyah ekran sorunu

Dun ya da evvelsi gun Windows'a büyük bir güncelleme geldi biliyorsunuz.Ancak bu guncellemeden sonra Asus bilgisayarımda video izlerken ekranin gidip gelmesi gibi bir sıkıntı oluştu format attim fakat düzelmedi yardim ederseniz sevinirim teşekkürler

ghost35official ghost35official (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 3 Cevap

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Opera tarayıcıda sıkıntı varmış. Chrome kullanınca düzeldi. Eğer benim gibi video izlerken siyah ekran sorunu yaşayan varsa tarayıcı değiştirsin.

ghost35official ghost35official (1)
5 yıl önce cevaplandı

    Windows 10'da güncelleme sonrası video izlerken ekranın gidip gelmesi ile ilgili bazı kullanıcılar şikayette bulunmuş. Seninle benzer sorunlar yaşayan kullanıcılar var.

    Çözüm olarak ekran kartı sürücüsünün güncel halini yüklemeni önerebilirim. Bir de hangi video oynayıcıyı kullanıyorsun?

    VLC Player deneyebilirsin: VLC Player nedir, ne işe yarar

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sorunum youtube'tan video izlerken oluyor ancak bu sorunu çözer mi? ghost35official 5 yıl önce

    Sorunun youtube'deyse @hakan ın yazdığı çözüm işe yaramaz. Baştan belirtseydin iyi olurmuş bunu.

    Google Chrome kullanıyorsan ve bunda youtube videolarında sorun yaşıyorsan Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan özelliğini lapatmayı deneyebilirsin. Bunun için

    1. Google Chrome adres satırına şunu yaz ve entet tuşuna bas:  chrome://settings/
    2. Açılan ayarlar sayfasının en altında bulunan Gelişmiş linkine tıkla.
    3. Sistem bölümünü bul.
    4. Burada Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneğini kapalı duruma getir.
    5. Chrome 'u kapat ve aç.

    Şimdi Youtube'a girip videolar düzgün oynuyor mu kontrol edebilirsin.

    murat murat (12492)