Video izlerken Windows 10 görev çubuğu videonun üzerinde kalıyor

Dizi sitesinde dizi izlerken videoyu açıyorum tam ekran yapıyorum. Ama Windows 10 görev çubuğu varya o işte videonun üzerinde kalıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Valla açıkçası bu sorunun sebebini tam olarak anlayabilmiş değilim. Bazı sitelerde (ama her sitede değil) ben de aynı sorunu yaşıyorum. Herhalde sitede kullanılan video oynatıcısından kaynaklanıyor bu durum.

    Ben böyle durumlarda film izlediğim süre boyunca görev çubuğunu gizliyorum. Sen de böyle yapabilirsin.

    Görev çubuğunu gizlemek için Ayarlar > Kişiselleştirme > Görev Çubuğu bölümündeki "Masaüstü modunda görev çubuğunu otomatik gizle" seçeneğini seçmen yeterli. Böylece görev çubuğu, sen fareyi ekranın alt kısmına getirmediğin sürece gizli kalır. Filmini de rahatça izlersin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bu bende de zaman zaman oluyor. Görev çubuğu videonun üzerinde kalıyor. Videoyu küçültüp tekrar tam ekran yaptığımda sorun kalmıyor. Bunu deneyebilirsin.

      hakan hakan (15394)
      5 yıl önce cevaplandı

        Bana da bazen oluyor en çok YouTube'da oluyor.

        ilkaybaki ilkaybaki (236)