Video oynatıcısı yürütülemiyor hatası nasıl çözülür? (Windows 10)

Bilgisayaraımdaki hiç bir video ve mp3 oynatılamıyor. windows media player, vlc, gom player hepsini denedim hiçbirinde açılmıyor. bilgisayarın kendi uygulaması olan grove müzik'i kullanıyordum yürütülemiyor hatası veriyor. oysa 1 hafta önceye kadar hepsi çalışıyordu. google ile birlikte açtığımda çalışıyor youtube deki videolarda da bir sıkıntı yok ama biilgisayardaki video ve mp3 oynatıcıların hiçbiri çalışmıyor.

ayse1453 ayse1453 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    sürücülerinizi günceleyin düzelir sürücü güncelleme programı ücretsizdir  indirin  http://www.tamindir.com/device-doctor/indir/

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      Mp3 veya bir video dosyasını hiçbir programla açmadıysanız, Windows dosyalarınız zarar görmüş olabilir.Mp3 formatını açamayan bir player yok.Bu yüzden şüphelenilmesi gereken yer windows codeclerinde oluşan bir dosya bozukluğu veya eksikliği olabilir.

      Çözüm1: Codec Pack Güncelleme veya yükleme

      Buradan bilgisayarınız için Codec Pack indirebilirsiniz.Codec Pack sayesinde bilgisayarınızda hata veren dosya türleri ve yeni dosya türleri sisteminiz tarafından tanınır hale gelecektir.

      Çözüm2: Sistem geri yükleme aracını kullanma

      Codec Pack çözümü işe yaramazsa sistem dosyalarınızda bir sorun oluşmuş olasılığı yüksek.Sistem geri yükleme aracını kullanarak daha önceden sorun yaşamadığınız bir tarihe geri dönün

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      8 yıl önce cevaplandı

        dediklerinizi yaptım yine de işe yaramadı.

        windows mağazadan herhangi bir mp3 player seçtiğimde de yürütülemiyor dosyalar.

        sadece vlc de videolar açılıyor ama onda da görüntü var ses yok

        ayse1453 ayse1453 (1)