video_scheduler_internal_error hatası

Windows 8 kullanıyorum, sık sık VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR  mavi ekran hatası almaya başladım.

Önceden arada bir video_scheduler_internal_error hatası alıyordum faka son zamanlarda iyiçe sıklaştı, video izlerken, oyun oynarken video_scheduler_internal_error hatası alıyorum. Teknik servise götürmeyi düşünüyorum fakat götürmeden dizden video_scheduler_internal_error hatası ile ilgili bilgi almak istedim. Bu hatayı nasıl çözlebilirim? Teknik servise götürmeden halledebilir miyim?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8'de VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR  hatası 0x00000119 hata kodu bilgisayarınızın kritik bir STOP yani Dur hatası ile karşılaştığını belirtir.

    VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hatasının en büyük nedeni Ekran kartı sürücüsüdür. Daha düşük bir ihtimal ile Sabitdisk sorunu olabilir. Dediğim gibi ilk şüpheli ekran kartıdır.

    VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hatasının çözümü için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

    1. Ekran kartınızın son sürücülerini indirin ve yükleyin. Hâlâ hata alıyorsanız, ekran kartı sürücülerini downgrade yani daha eski sürümünü yüklemeyi deneyebilirsiniz.
    2. Bazen Virüs, malware gibi zararlı yazılımlar bu hataya sebep olabilir. Bilgisayarınızın tamamen virüsten arındırılmış olduğundan emin olun.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? Dr Web bu konuda size yardımcı olacaktır.
    3. Sabitdiskinizi hatalara karşı tarayın. Windows Tuşu + R tuşlarına basın. Çalştır bölümüne CMD yazın enter tuşuna basın. chkdsk  /r  yazın ve enter tuşuna basın. Yeniden başladığında tarama için E tuşuna basarak onay verin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    4. Ekran kartı sürücülerinizi  Microsoft sürücüleri ile güncelleyin. Windows 8 'de masa üstündeyken Windows + X tuşlarına birlikte basın. Aygıt Yöneticisini seçin.
      Ekran bağdaştırıcısı altından Ekran kartınızı iki kere tıklayın. Sürücü sekmesini tıklayın. Sürücüyü Güncelleştiri seçin.
    5. Windows 8'i Windows güncelleştirmesi ile güncelleyin.

    Son ihtimal temiz kurulum yani bilgisayarınızı formatlayın ve yeniden Windows 8 kurun. Bu da çözüm olmaz ise teknik servise götürebilirsiniz. VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hatasında yapılabilecekler açıkcası bu kadar.

    cemkara cemkara (4215)