Video Sinyali Yok

Hocalarım bir önceki soruda biraz karışık anlattım çünkü bende tam olarak sorunu algılayamamıştım. Sorun tam olarak şu monitörden gelen kabloyu onboard girişine takınca görüntü geliyor bilgisayar düzgün çalışıyor dahili ekran kartını kullanıyor yani ama monitörden gelen kabloyu ekran kartının girişine takınca monitöre görüntü değil video sinyali yok yazısı geliyor kablo bağlantısı yok yazısı gelmiyor.,

Sorun ekran kartında mıdır yoksa anakartta mı bu sorunun bir çözümü yok mudur. Benim haricimde bu sorunu yaşayan bir çok madur var.

yusufcb yusufcb (30)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1- Harici ekran kartı sürücüsü yüklümü?

    2- Sistemde aktif ekran kartı hangisi?

    Bunlara dikkat edilmeli.

    Not: Harici ekran kartı sürücüsü yüklü ise ve onboard ekran kartı devre dışı bırakılırsa (Denetim Masası, Aygıt Yöneticisinden) bilgisayar kapatılarak açıldıktan sonra sistem otomatik olarak harici ekran kartını görecek ve onunla açılacaktır.

    Edit: Eğer harici ekran kartı sürücüsü yüklenemiyor ve "ekran kartı bulunamıyor" (Yoksa ekran kartı sürücüsümü bulunamıyor? İkisi farklı şeyler) hata mesajı alınıyorsa; 1- Kasayı aç ve ekran kartını yukarıdan aşağıya bastırarak slotuna tam oturmasını sağla 2- Ekran kartı monitör arasında kablonun ekran kartı bağlantısını kontrol et, bağlantı noktasında deforme bir vaziyet varmı kontrol et, varsa fiziksel olarak düzeltmeye çalış.

    Bunları yaptıktan sonra yeniden kontrol et.

    Edit:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Problemin çözümü için üsteki çözümüde denemelisin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Hocam ekran kartı sürücüsü yüklü ama eski bir sürümü güncelleştirmeyi denedim onboard girişinde iken. Bu sürüme uygun ekran kartı bulunamıyor diyor ekran kartı bu esnada takılı ama. Ekran kartı zarar görmüş olabilir mi. Birden bire bu sorun ortaya çıktı yusufcb 7 yıl önce
    • Konuyu açmanın üzerinden üç hafta geçmiş. Bu üç hafta içinde neler oldu? Mesajımdaki çözüm tavsiyelerimi uyguladınmı? Hangi sürücü güncellemesinde ekran kartı bulunamıyor? Harici yani PCI Express ekran kartı sürücüsümü bulunamıyor. Müneccim olsaydım bunları hep bilirdim, ama değilim. Aygıt Yöneticisinin sekmeler açık (yani sürücü satırları görülür haliyle) bir resmini çek ve gönder, bir bakalım. temmuz 7 yıl önce
    • Mesajım altına bir ilavede bulundum, onada bakarsın. temmuz 7 yıl önce
    • Problem düzelmediyse Aygıt Yöneticisi resmi ile sürücü yükleme sırasında karşılaştığın hata mesajınında resmini gönderirsin. temmuz 7 yıl önce
    • Hocam siz biraz sinirlendiniz galiba :) cevap vermesenizde olur anlıyorum sizi bir çok insan sizlere soruyor, bunun yorgunluğu vardır büyük ihtimal. Ben aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıcamda harici ekran kartı zarar görmüşse geri dahili ekran kartına nasıl dönüş yapıcam ondan biraz endişeli değilim dersem yalan olur. :D Bios menüyüde açmaya çalışıyorum oda açılmıyor o yüzden endişeliyim. yusufcb 7 yıl önce
    • Daha önce üç haftaydı bu defa bir hafta.. Bir ilerlememi diyelim buna :( Problemlerini gecikmeli ve taksit taksit anlatıyorsun. Benim tepkim buna.. İnsan başkalarından bir destek arayışına giriyorsa, bu iletişimde ciddi ve hassas olmalıdır. Yoksa aksi tutumlar karşı tarafı önemsememezlik gbi algılanabilir, çok saygılı olmaz. Tepkimin sebeplerini anladığını ümit ederim. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Bakın hocam bu sefer 3 gün :D Hocam aslında ben size her soru sorduğumda günler sonra geliyordu cevap bu yüzden bekliyordum bayağı bir süre. Bu yüzden unutuyorum bazen sorunu onboard girişinide kullanınca böyle bir olay çıktı :D yusufcb 7 yıl önce
    • 1- Kasayı açarak ekran kartını üstten slotuna doğru iyice bastırarak tam oturmasını sağlayıp deneme yaptınmı? 2- Birden bire bu problemin ortaya çıktığını söylüyorsun. Sistem Geri Yükleme ile sistemi problem öncesi bir geri alma noktasına döndürmeyi denedinmi? Eğer bu konularda yeterli bilgin yoksa mesajımın altına bununla ilgili link ekliyorum, girer bakarsın. Bu iki maddede belirttiğim çözümlerden sonuç alamazsan harici ekran karı sürücünü önce tamamen kaldırarak sonra -üreticinin sitesinden ve işletim sistemine uygun- güncel sürücü download ederek yüklersin. Buda sonuç vermezse harici ekran kartın donanım veya fiziksel olarak bozulmuş olarak düşünülebilir. Başka bir ekran kartı bularak deneme imkanın olursa, birde onunla denersin. Bir daha bana yazacak olursan yaptıklarını, yapmadıklarını tam olarak yazarsın, tamammı? Dedim ya ben müneccim değilim :) temmuz 7 yıl önce