Video tdr failure

Arkadaşlar merhaba ;

Geçen günlerde aynı hatayla karşınıza çıktım. Format attım pc açıldı fakat sürücüyü yüklerken aynı hatayı verdi. Ne yapabilirim. Pc nin ömrü bitmiş olabilir mi

ugurburak ugurburak (1)
6 yıl önce sordu

  • Başlıktaki "Video tür failure" ifadesini "Video tdr failure" olarak düzeltiyorum. Konularını açarken ve mesajlarını yazarken daha itinalı, daha dikkatli olmalısın. temmuz 6 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Hata mesajı "Video tür failure" değilde "Video tdr failure" şeklinde olmalı, öyle değilmi?

PC'nin ömrü falan bitmedi. Zaten PC denilen makine tek parça değildir. Çeşitli parça ve donanımlar ile yazılımların (işletim sistemi, donanım sürücüleri, programlar gibi) bileşkesidir. Bunların hepsi aynı zamanda bozulmaz ve ömrünü tamamlamaz.

Senin problemin sistemdeki ekran kartı sürücüsünün tam doğru ve uyumlu olmaması kaynaklı gibi görülüyor. Marka ve modele göre işletim sisteminede uygun ekran kartı sürücüsünü bularak yüklemesini yaparsan problemin ortadan kalkması gerekir.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

    Driver manuel yerine auto detect ile yaparsam düzelir mi?

    ugurburak ugurburak (1)